Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Családi fotók hosszútávú...

Családi fotók hosszútávú biztonságos tárolása min a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés adott, érdekelne, hogy ki hogyan oldja meg az ilyen jellegű képek tárolását? Kiírja DVD-re? Külső HDD? Belső HDD? Pendrive? Cloud? Szerver?


Van már közel 40GB képünk, videónk a gyerekünkről, amit szeretnénk minél hosszabb ideig megőrizni.


Tervezzük a jól sikerült, számunkra nagyon kedves képeket rendesen "előhívatni", kinyomtattatni, de ez nyilván csak egy töredéke az összes képnek.


Szóval mi a legbiztonságosabb most? Még mindig a DVD? Nincs íróm, úgy hogy mindenképp kell vegyek, ha ez a legjobb, de akkor gondolom jobb megoldás dupla rétegűn tárolni a nagy méret miatt:


Előre is köszönöm a válaszokat!



#DVD #HDD #tárolás #adathordozó #család felvétel
2018. aug. 9. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Ezerszer le lett írva.

HDD+pendrive

veszel 1v2 HDD-t -320GB nagyon olcsó + 1v2 pendrive-t -64GB szintén olcsók.

ennyi

DVD-t felejtsd el.

2018. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csinálj google fiókot, chrome böngészőn keresztül, bejelentkezel és beállítod, hogy mentse le a képeket.
2018. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alain Delon ***** válasza:
Online opcióban csak akkor gondolkozz, ha annak a veszélynek akarod kitenni a képeket, hogy feltörjék és ellopják azokat.
2018. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van sok ingyenes felhőtárhely, de minimális összegért nagyobb tárhelyet is vehetsz. Ha csak családi képeket tartasz ott, még ha fel is törik a fiókodat, akkor is kit érdekelne, hol és miért tennék közzé? Ha mégis nagyon félsz, akkor vannak ingyenes titkosító alkalmazások, ha ezeken keresztül töltöd fel a képeket, hiába törnék fel a fiókot, semmit nem tudnának kezdeni a képfájlokkal.

Felmásolhatod 10DVD-re meg pendrájvokra, HDD-kre, de ha betörnek a lakásba és elvisznek mindent vagy leég/elázik a lakás, akkor sokra nem mész velük.

Felhő tárhely erős jelszóval + pendrive párosítás a legbiztosabb.

2018. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legbiztosabb ha több helyen tárolod.. Nekem fent van asztali PC-én, külső HDD-én és anyám gépén is (másik városban)
2018. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs örök életű adathordozó.

A ma legdivatosabb "felhő" legnagyobb hátránya, hogy ki vagy téve a szolgáltató szeszélyének. Aláírom, fizikailag nagyobb biztonságban vannak az adataid, mint mondjuk a fiók mélyén korrodálódó DVD-n, de azért nem példa nélküli, hogy egy-egy online tárhely csak úgy megszűnjön, vagy támadás miatt adatot veszítsen. (Vagy esetleg hogy a felhasználó elfelejtse a jelszavát, stb.)

Pendrive: aki szerint ez egy biztonságos tárolási mód, az egyszerűen nem ért hozzá. A pendrive "napjaink floppyja", ahogy szokták szakmabeliek emlegetni. Bár ez erősen minőségfüggő, de arányaiban mióta informatikával foglalkozok, a floppy mellett a pendrive-ok haláloztak el a legnagyobb arányban. (Meg állítólag a flash memória - ami a pendrive-ok és SSD-k adattárolója - ha nincs használva, a felépítéséből adódóan egy idő után adatokat veszíthet.)

Merevlemez: kétségtelen, hogy tárolókapacitását tekintve ő a győztes, és szerintem a legmegbízhatóbb is. Fizikailag azért vigyázni kell rá, lehetőleg ne a patkómágnes mellett tárold, és ne valami noname gagyit vegyél! Persze, ez sem örök életű, és a nagy kapacitásnak pont az a hátránya, hogy ha pl. az elektronikája vagy a mechanikája behal, akkor nem csak 1-2 gigabájt veszik oda, hanem több terabájt.

DVD: Megfelelő körülmények között tárolva nagyon megbízható. A baj vele az, hogy a helytelen tárolást viszont nagyon megbosszúlja.

De!

Létezik a DVD-nek egy direkt archiválásra kifejlesztett változata: az MDISC. Nagyságrendekkel tartósabb, mint a sima DVD, viszont drágább is, és csak MDISC-képes írókkal használható. (Mondjuk jó ideje már majdnem minden DVD-író az.)

Én eddig azt a megoldást alkalmaztam, hogy két DVD-re, meg egy külső merevlemezre írtam ki. (Meg persze a jobbak ott vannak a belső vinyómon is.) Most tervezem átírni legalább a jobbakat/lényegesebbeket MDISC-re. Na meg persze pár évente nem árt átnézni, hogy olvashatóak-e, és amik nem, azok tartalék példányáról csinálok még egy másolatot. (Alapszabály: egy mentés nem mentés.) Én biztos, ami biztos a kiírt DVD-k két példányát két különböző szekrényben tartom, mert mondjuk hiába van meg valami 10 példányban, ha véletlenül valami baleset éri, egyszerre fog mind a 10 megsemmisülni.

2018. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb ha veszel egy belső vinyót a másik mellé, így RAID-be lesznek meg veszek egy külső HDD-t és arra is lemented. Legalább is én így tárolom.


Sok minden elhangzott itt előttem a korrodálódó DVD-től kezdve a mágnes miatt tönkremenő HDD-ig. Csak jelzem, a DVD nem korrodálódik mert nincs benne fém a HDD meg nem megy tönkre a mágnestől mert a HDD-ben is van egy igen erős mágnes.

2018. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 6


A CD-k meg fognak hamarosan szűnni, mert elavult már az összes lemez a mai világban, és hamarosan a meghajtók is, és úgy jársz vele mint a VHS kazettával. Árukeresőn 1 db üres kazettát és videomagnót nem tudsz már venni

Cikkek:

[link]

[link]

Majd én biztos sok gigát fogok írni lemezekre mint régen, el ment a fél napom, és hamar tönkremennek a szobában 10-15 év.


Azt mondták az SSD-re mentek és el rakom a szekrényben őrökké rajta lesznek mert nincs benne forgó alkatrész, szintén ez van az SD kártyákkal is és a Pendrivekel is.

Csak az a lényeg ne sokszor formázzuk le őket mert akkor ne csodálkozunk.

Meg ez szerintem hülyeség hogy el rakom a SSD-t Pendrivet SD Kártyát 1-2 évig és eltűnnek róla az adatok.

Én el raktam az egyik SD kártyámat egy éve már, szerintem sose fog tönkre menni mert nem sokat formázom.


A felhőtárhelyjel az a bajom hogy előbb utóbb eltűnnek az adatok nagy része. Ezért: A MEGA 50 GB adót ingyen és sóse tudni a régi regisztrációs fiokokat mikkor csökkenti 15 GB-ra, az Új fiókokat 30 nap után csökkenti 15 GB-ra és a sok fájl elveszik. Ezt már a Microsoft is el játszotta párszor előbb 100 GB ingyen 15 GB 5GB.

Videó: [link]

2018. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
... és hol emlegettem én hogy CD-re vagy DVD-re mentsen??
2018. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, nem nekem szólt, bocs...
2018. aug. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!