Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha én írok valakinek egy...

Ha én írok valakinek egy emailt akkor hogyan tudom meg nezni hogy az illető látta e már? Van erre lehetőség?

Figyelt kérdés

2018. aug. 10. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Online nincs. Ha levelezőkliensből küldöd a gépedről és nem az online felületen, esetleg lehet olvasási visszaigazolást kérni, de a címzett nem köteles azt elfogadni és visszajelezni neked, így nem sokat ér.
2018. aug. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az e-mail protokolljai (SMTP, POP3, IMAP) nem teszik ezt lehetővé.
2018. aug. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha nincs ra lehetoseg akkor miert van egy olyan opcio hogy megjelokes olvasatlankent? Ha ugyse latja az illeto hogy megnezted e. Nem értem
2018. aug. 10. 18:35
 4/6 anonim válasza:
24%

Beállítás,üzenetek,spam.

Nekem ez működött.

2018. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

"miert van egy olyan opcio hogy megjelokes olvasatlankent?"

Azért, hogy lásd, hogy elolvastad-e.

Nyilván nem azoknak találták ki ezt a funkciót, akik hetente kapnak két e-mail. Ha naponta több tíz levelet kapsz, nem biztos, hogy tudod követni, hogy melyiket olvastad már el, és melyiket nem. Főleg, ha valami okból nem sorrendben haladsz velük. (Mondjuk mert először a sürgős jelzésűekkel kezded.) Továbbá ha levelezőklienst használsz, annak lehetnek extra funkciói, amik figyelmeztetnek, ha olvasatlan leveled van. Ez pedig csak úgy működik, ha a levelek olvasottsági állapota nyilvántartható.

2018. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van két féle tértivevény, amit a levél küldésekor lehet kérni:

* Kézbesítési visszaigazolás: a levél levelezőszerverre való megérkezéséről/nem megérkezéséről értesít a levelezőszerver

* Olvasási visszaigazolás: ez a levél elolvasottságát hivatott visszajelezni - már ha a fogadó felhasználó beállította azt a levelezőkliensében, vagy külön nyugtázza azt.


Ezeket szabványok kezelik:

* [link]

* [link]

és a levelezőklienstől függ, hogy kihasználják-e ezt.

2018. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!