Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha új gépet veszek, honnan...

Ha új gépet veszek, honnan tudom beszerezni a Windowst?

Figyelt kérdés
Tudom, buta kérdés, de nem igazán értem. Már kb. egy 5-6 éve van egy számítógépen amit egy boltból vettünk, előre össze volt rakva meg minden. Ha valami volt, pl újra kellett tenni, amíg garis volt, ingyen megcsinálták, amikor már nem volt garis, pár ezer ft.-ert újra rakták. Most új gépet szeretnék venni, de minden cuccot máshonnan tervezek, és én szeretném összerakni. Néztem neted, de nagyon drága, es nem akarok kiadni érte ennyit. Ha a microsoft oldaláról leszedem a windowst vagy ráteszem valami pendrivera, és onnan teszem rá az új gépre, a mostani termékkulcsot tudom használni? Vagy ha beviszem valami szaküzletbe, hogy rá tudják e tenni, megcsinálják?
2018. aug. 20. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A Windowsnak két változata van.

Az egyik az OEM. Általában ha olyan gépet veszel, amit helyetted összeraknak, netán laptop és jár hozzá win, akkor ilyet kapsz. Ennek a lényege, hogy "egyszer használatos". Nagy cégek olcsón hozzájutnak egy tucathoz. Ha az alaplap nem változik, akkor automatikusan beaktiválódik, ha megfelelő win-t raksz fel. Ilyeneket tudsz venni sok helyről (pl ebay, stb). Ezek olcsók, és kétes a származásuk, mivel direktben árusítani nem lehetne. Azonban a microsoft felé teljesen legális a dolog aktiválás után.

A másik Retail változat. Ezt ha megveszed, akkor hiába cserélsz alaplapot, az új gépen is be tudod majd aktiválni. Mondhatni örök érvényű. Ezek azok, amiket megtalálsz jó drágán, majdnem minden boltban.

Döntsd el, melyiket látod jó megoldásnak. Remélem tudtam segíteni.

2018. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!