Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik hangminőség különbség...

Létezik hangminőség különbség különböző CD-k esetén? Hi-Fi cuccosok!

Figyelt kérdés

[link]

ez ami meglepett.


2018. aug. 20. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nekem is fura, de hátha itt tanulok valami újat. Azért is furcsa, mert digitális lemezről másolt, és a CD-író alátámasztásáról és más olyan dolgokról írt, aminek analóg felvétel esetén lenne értelme. Ez olyan, mintha adatokat írnék ki rá, és minden lemez márkánál mást olvasnék vissza. A digitális hangfelvételek minőségénél az egyik legszűkebb keresztmetszet a lejátszóban lévő D/A konverter, azt nem sikerül minden gyártónak jól eltalálni, de maga a lemez digitális adatokat tárol, nem kis redundanciával (hibajavító kóddal), szóval én is kíváncsi vagyok.
2018. aug. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondolkodtam; vagy van jel, vagy nincs. Ezt értelemezi a DAC. Az adathordozó ilyen szempontból nem befolyásolja a minőséget, csak az, hogy "mi az adat"...
2018. aug. 21. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy dolgot tudok elképzelni (bár ez is furcsa lenne), hogy ahol több az olvasási hiba, ott a hibajavítás több időbe telik(?), és ez okoz némi csúszást, pár jel kimaradását, ami zajként (plusz felhangokként) jelenhet meg az analóg kimeneten. De elég gagyi lejátszónak kell lennie, ami így viselkedik.
2018. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Osztom a többiek véleményét. A CD-n nullák meg egyesek vannak és a másolatnak kutya kötelessége bitre megegyezni az eredetivel. Zenénél ez mindeg ylenne de egy program egy bithibával akár el sem indul és erre - ahogy írták is - az írószoftver és a hardver is fel van készítve, hogy íráskor ellenőrizze a pontos másolat elkészültét.

Innentől kezdve egyátalán nem értem a különbségeket a lemezek között. Szerintem ezt csak a cikkíró hallja mert hallani akarja de hogy ez nem a Cd lemez minőségén múlik, az biztos :)))

2018. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2018. aug. 21. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!