Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem indul a gép, csak időnként...

Nem indul a gép, csak időnként, ahogy jónak látja. Mi lehet a probléma? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A bekapcsoló gomb megnyomésa után a gép próbálkozik elindulni, de folyton leáll, a ventillátor ennek megfelelően hol pörög, hol leáll. Van, hogy áramtalanítás után helyrejön (sajnos egyre kevésbé...), van, hogy nem. Ilyenkor a jóöreg csapkodós módszert alkalmazom, jó erősen odacsapok a gép mindkét oldalára többször, erre mindig beindul. Miután elindul a gép, folyton egy kis ablak fogad, ahol kiválaszthatok néhány dolgot, többek között a legutolsó jó állapotot. Aztán bejön az oprendszer, de a dátum/idő visszaugrik 11 évet, gyakorlatilag a kezdetekig... A gépem kinézetre eléggé modern, tényleg szép. Benne jó alkatrészek vannak, nem is olyan rég lett cserélve, pl. a videókártyára határozottan emlékszem. Amúgy nem vagyok egy nagy informatikai zseni.. :D Köszi a válaszokat. :)

2018. szept. 1. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasonlo gondom volt. Megnyomtam a gombot elkezdett bekapcsolni ,aztan leallt. Nekem valami a bekapcsologomb kabelevel volt.

Szetszedtem a gepet,kihuztam a kabelt az alaplapbol ,aztan masikat tettem a helyere. Teny ,hogy most borzaszto hulyen nez ki a gep ,mert az uj kabel csak ugy log ki a gepbol es egy pici gomb van a vegen,de a lenyeg ,hogy mukodik.

2018. szept. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A dátum elállítódása az alaplapi elem lemerülésére utal. Mindenképpen érdemes kicserélni. Nem nagy tétel, kb 300 ft egy CR2032-es elem A csapkodásból kontakthibára gyanakszom. Át kéne nézni az egész gépet, minden kábelt lehúzni és újra csatlakoztatni és ellenőrizni, hogy jó-e a kontakt. Az oldalbaverés a merevlemeznek nem nagyon használ.
2018. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kontakt hiba is lehet, mozgass meg minden csatlakozót, hátha kilazult valamelyik. (Én 1 hónapon keresztül szenvedtem azzal, hogy mikor leterheltem a gépemet akkor volt hogy teljesen elszállt a kép, beragadt a hang. De csak bizonyos napokon csinálta. Gondoltam hogy a videokártya haldoklik, de aztán egyszer mikor rendesen működött véletlen belerúgtam a gépbe és elment a kép. Megnyomkodtam a videokártyát az alaplap felé, azóta is jól működik. Valami nem érintkezett a legjobban.)
2018. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!