Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux USB Live Boot. Mi ez?

@zsombor kérdése:

Linux USB Live Boot. Mi ez?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, akkor letöltöm pendrivra megformázom Rufus-al vagy valami mással és utána restart --> BIOS USB-röl elindítom a linuxot és utána már megy is? Ha telepítem akkor az a pendrivon lesz vagy a gépen? Van-e kockázat az eredeti OS-re (Win 10) nézve? Bármikor indíthatom a Windows-t is utána? Ha nincs bent a pendrive automatikusan Windows indul? Ha más gépbe berakom a pendrive-t akkor ott is indíthatom gond nélkül a saját OS-m a saját adataimmal?

Tudom sok kérdés, de nem akarok kockáztatni.

Köszi


2018. szept. 9. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól értem, akkor letöltöm pendrivra megformázom Rufus-al vagy valami mással és utána restart --> BIOS USB-röl elindítom a linuxot és utána már megy is?"

Így van.


"Ha telepítem akkor az a pendrivon lesz vagy a gépen?"

Ha felteszed Rufus-szal (vagy Unetbootinnal) a pendrive-ra, és elindítod, akkor a pendriveon lesz. Ha azon belül elindítasz egy telepítőt, az fel tudja magát másolni a merevlemezre is.


"Van-e kockázat az eredeti OS-re (Win 10) nézve?"

Alapesetben - ha csak nem utasítod rá - az eredeti OS-t nem piszkálja.


"Bármikor indíthatom a Windows-t is utána? Ha nincs bent a pendrive automatikusan Windows indul? Ha más gépbe berakom a pendrive-t akkor ott is indíthatom gond nélkül a saját OS-m a saját adataimmal?"

Így van.

2018. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Esetleg még annyit, hogy hol lehet utasítani arra, hogy piszkálja az eredeti OS-t. Nem akarom véletlenül se utasítani, ezért jó volna tudni mire NE kattoljak :D.
2018. szept. 10. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A gépedben levő lemezeket ugyanúgy fogod látni a fájlkezelőben, mint máskor (feltéve, hogy a rendszer felcsatolja őket - lehet, hogy erre is külön meg kell kérned). Ha csak olvasod a tartalmukat, nem lesz semmi baj. Ha elkezdesz ész nélkül fájlokat törölni vagy módosítani, abból lehet. Ha nincsenek felcsatolva, akkor nem lehet bajuk (kivéve ha kigyullad a gép, belecsap a villám stb., akkor nyilván lehet, ettől nem véd a fel nem csatolás).


A telepítőt meg gondolom felismered magadtól is :-)


Arra figyelj, hogy ez csak jó minőségű pendrive-val megy. Ha ócska a pendrive, akkor egy idő után el fognak tűnni róla egyes fájlok intenzív használat mellett. Ha jó a pendrive, akkor csak nagyon-nagyon sok használat után történik ez meg.


Nekem van olyan 10+ éves notebookom itthon, ami még nem tud pendrive-ról bootolni. Ha a tied újabb, akkor az valószínűleg tud, de régi gép esetén ha nem megy, akkor ez is lehet a probléma.

2018. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!