Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Feltelepítettem a telomra a...

Feltelepítettem a telomra a simple ply otp alkalmazást mindent kitöltöttem. De hogyan kellesz fizetni vele a boltba vagy épp hogyan veszek le teloval a kártyámról?

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A telefon hátát oda kell tartanod a leolvasóhoz, miközben meg van nyitva az app. De le van írva benne.
2018. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Google első találat:

[link]

2018. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Spoiler alert! Ha nem akarod az én válaszomat olvasni, kapásból klikkelj a linkre az irományom végén, ott mindent megtalálsz (ha netán kihagytam volna valamit).

Először is, a telefonodnak támogatnia kell az NFC (Near Field Communication) funkciót, ami egy nagyon rövid hatótávolságú vezeték nélküli kapcsolatszabvány. Utána elindítod az appot, belépsz/regisztrálsz stb. azaz használatra kész állapotba hozod az appot. A bal felső sarokban a három vonalkára koppintva, vagy a telefon bal oldaláról előhúzva előjön egy menü. Itt meg kell keresned a "Bankkártyáim" pontot és rá kell koppintanod. Másik felületet ad be, látni fogsz egy olyat, hogy "Új bankkártyát rögzítek" vagy "Simple kártyát igényelek". Ha van MasterCard, Maestro, Visa vagy Amex kártyád, akkor érdemes rögzíteni azok közül az egyiket vagy akár mindegyiket, tehát koppints az "Új bankkártyát rögzítek" lehetőségre. Itt választhatsz, hogy vagy beírod kézileg a bankkártyádon szereplő adatokat, vagy pedig a "Kártyaszám (bármely banktól)" sor mellett található oldalra fektetett wifi-szerű jelre rányomsz. Ezek után az app arra kér, hogy kapcsold be az NFC-t (ha még nem tetted volna meg), illetve hogy érintsd a telefonodhoz a bankkártyádat. Ha hozzáérinted, a kártyán szereplő neven kívül minden adatot felvisz automatikusan. Értelemszerűen ezt a hiányzó adatot, tehát a nevedet be kell írnod. Utána nyomj a "Berögzítem" gombra. Kész is vagy. A fizetés része innentől egyszerű, mint az 1x1. Bemész a boltba, bekapcsolod telefonon az NFC-t, feloldod a telefont (fontos, hogy legyen zárolási mód beállítva) és csak odaérinted a kártyaolvasóra, amikor is a telefonon megjelenik a kártyád teljes képernyőben hirtelen és egy pipa lesz rajta ezzel jelezve, hogy sikeres a tranzakció. Nem mintha a bolti kártyaolvasó nem jelezne vissza és nem adna mondjuk blokkot.

Telefonnal pénzt levenni nem tudsz, az csak ATM-eknél vagy bankfiókokban lehetséges ugyanúgy, ahogy a számládra pénzt tenni is csak ATM-eknél (vannak ki-befizetősek is), vagy bankfiókokban lehet. Telefonnal csak fizetni tudsz, tehát a már meglévő számlaegyenlegedből költeni.

Amit még megjegyeznék, hogy több bankkártyát is rögzíthetsz az alkalmazásban, illetve fizethetsz bármelyik rögzített bankkártyával így is, viszont az app kijelöl egy elsődleges kártyát. Ez alap esetben az első rögzített kártya lesz mindig. Az elsődleges bankkártya azért elsődleges, mert feloldás után az app megnyitása nélkül ha oda érinted a kártyaolvasóra a telefont, akkor az app ennek a kártyának az egyenlegét fogja felhasználni. Az elsődleges kártyát be tudod állítani egyébként ugyanúgy ott, ahol rögzíteni is rögzítetted azokat, tehát a "Bankkártyáim" pontra rákoppintva appon belül. Feloldás után 2 perced van a fizetésre, utána le kell zárnod és feloldanod a telefont megint, hogy fizethess. Ha nincs beállítva zárolás, akkor a Simple fiókjelszavadat kell megadnod. Ha engem kérdezel, pl egy ujjlenyomatos telefonban kényelmesebb csak az ujjlenyomatolvasóra rá tapicskolnom vagy mintát rajzolnom ahelyett, hogy beírom a jelszót, ezért mondtam, hogy érdemes zárolást használni. Attól meg gondolom nem kell félni, hogy neked 4.4-nél régebbi android-od van, ugyanis az esetben is simple jelszóval tudsz fizetni csak.

Ha netán kihagytam volna valamit: [link] - ha nem is hagytam ki semmit, akkor is klikkelj erre a linkre, átláthatóbban írja le.

2018. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] - a főoldalra lépve az app többi részével is megismerkedhetsz, nem csak a mobilfizetéssel.
2018. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Köszönöm szépen a választ (ha már a kerdező nem köszönte meg...) nagyon jól leírtad, én holnap fogom kipróbálni eloszor, kiváncsi leszek.
2018. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!