Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Újra szeretném telepíteni a PC-m, WIn10 ről 7-re.

Megcsináltam a telepítő pendriveot, biosban beállítottam a bootolást és még is mindig a win10 indul.

Kipróbáltam, hogy kikapcsolom biosban az összes bootolási lehetőséget, kivéve az usb t. Úgy nem indult el, azt írta nem találja.

Valami ötlet?



2018. okt. 3. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem megfelelően előkészített a telepítő, ezt másik gépen tudod ellenőrizni hogy ott elindul e, vagy az is opció hogy legacyba van a bios állítva, a telepítő pedig uefi, vagy fordítva
2018. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

UEFI vagy BIOS? Jellemző az előbbire, hogy billentyűzettel és egérrel is vezérelhető akár egy OS és rengeteg plusz extra funkciót tartalmazhat, amit BIOS-ba nem lehetett volna bele tenni, még utóbbi baromira butított megjelenéssel rendelkezik (x színalapon y színű szöveg), illetve csak billentyűzettel vezérelhető, mindennek megfelelően korlátozottabb az UEFI-nél. A Rufus-t ennek megfelelően állítsd be (egy legördülő fülecskével tudod beállítani). Egyáltalán használtál bármi telepítőkészítő programot? Az ISO állomány tartalmának rámásolása a Pendrive-ra önmagában nem elég, csak azért. Mondjuk ha a BIOS-ban látta az eszközt akkor szerintem a beállítások jók voltak a telepítőeszköz készítése során, csak valami mégsem stimmel. Próbáld le a Pendrive-ot több gépen, illetve ha van otthon biztosan működő telepítőeszközöd, azt próbáld le a gépeden. Ha kell, próbáld meg többször újra elkészíteni akár több eszközre is.

Egyszer jó pár éve bátyámmal rengeteget szívtunk egy Vaio laptoppal, mert újra kellett húzni, de csak USB portjai voltak és az istennek nem akart boot-olni a pendrive-ról. Őszintén szólva már nem tudom akkor mi volt a megoldás, de megkérdezem tőle majd hátha ő emlékszik rá.

2018. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

BIOS.

Na majd holnap megprobálom újra ezeket a beallitasokat is nezve. Köszi minenkinek! Még jöhet!

2018. okt. 3. 23:20
 4/7 h4x0r válasza:

Bootolható formába formáztad a pendriveot?

Ha nem akkor itt egy kis segítség.

[link]

2018. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megcsináltam újra. A programban bealitottam hogy BIOS os a gép. Ugyan az. Mostmár (ha csak az USB rol bootolast hagyom meg neki) elkezd valamit csinálni, de utána ugyan ugy a win10 jon be...
2018. okt. 4. 07:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Oké, hogy nem feltétlen fogsz tudni telepíteni így rendszert, de mi lenne, ha minden boot-olásra képes eszközt (beleértve a rendszernek otthont adó tárolót) lecsatlakoztatnál a pendrive-ról való boot-olás idejére? Csak hogy megbizonyosodj arról, hogy jól készítetted el a telepítőeszközt.
2018. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerult megoldani! Köszi mindenkinek!
2018. okt. 6. 00:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!