Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagyon ritkán megesik hogy a...

Nagyon ritkán megesik hogy a gépem nem kapcsol ki amikor rákattintok hogy Leállítás, miért van ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A gépembe van 2 db winchester: egy 3 TB-os Toshiba (ez az újabb elsődleges vinyóm és erről bootol a Windows is) és egy régi 1 TB-os Samsung. A gondom a következő: Eléggé ritkán, de úgy kb. 40 kikapcsolásból 1x megesik, hogy a gépem nem kapcsol ki, hiába megyek rá hogy leállítás... Egyszerűen olyankor nem történik semmi, nem is tölt, és csak a gépházon levő Power gombbal tudom kikapcsolni. A leállítás ugyebár úgy szokott történni több winchester esetében, hogy amikor rámész hogy Leállítás akkor a többi winchesternek is be kell indulnia arra a néhány másodpercre (ha per pillanat épp nem mennek) majd sorba állnak le és az elsődleges áll le legkésőbb amin a Windows van, de nálam a gond az, hogy a régi Samsung néha be se indul olyankor és gondolom emiatt nem kapcsol ki a gép, csak a Power gomb 5 másodpercig nyomásával, ami eléggé idegesítő tud lenni azért. Remélem, nagyjából érthetően sikerült megfogalmaznom. Hard Disk Sentinel mind2 winchestert tökéletes 100%-osnak látja. Valami egészen kicsi hiba lesz, már ha lehet ezt hibának nevezni, remélem nem a Win 8.1 okozza. Ki találkozott ilyennel már és mit lehetne tenni? Köszi!!

2018. okt. 9. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Win10-nél volt hasonló problémám, illetve ott szinte minden leállítással (mindegy hogy Start menüben vagy a gépházon lévő gombot használtam) nem állt le a gép csak alvó módba ment át. Aztán feltelepítettem a frissítéseket amiket ajánlott a gép, és megjavult. Majd 1 hónapra rá megint elkezdte. Szerintem valami frissítésekre figyelmeztető funkció lehet, csak nem sikerült nekik tökéletesen megoldani. Win7-re visszatéréskor megoldódott. Én megpróbálnám a helyedben frissítéseket felrakni (ha vannak), illetve megnézni hogy a legújabb driverek vannak-e feltelepítve. Ha nem, akkor azokat is frissíteni.
2018. okt. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, hogy ez okozza a problémát, akkor ne hagyd kikapcsolni a HDD-ket. A Vezérlőpultban az Energiagazdálkodási lehetőségeken belül módosítsd a jelenleg használt energiasémát. Ehhez kattints a "Séma beállításainak módosítása", majd a "Speciális energiabeállítások módosítása" lehetőségre. A felugró ablakban az első lenyíló fülecske a merevlemez. Állítsd az értékét 0-ra és Alkalmaz. Ha ki van jelölve akkor 0 értéket mutat, de ha más fülecskére kattintasz, akkor a "Beállítás" sorba "Soha" jelenik meg.
2018. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NagyPista válasza:
8.1-es windowst használok. 2 éve új gépemmel ugyanez volt a problémám. Nagyon idegesített. Kb fél évig játszotta ugyanezt. Megnéztem a frissítések telepítését és észrevettem, hogy egy javító csomagot nem tudott telepíteni. Többször próbálkoztam ennek a csomagnak a telepítésével. Mindig kiirta 4-5 alkalommal, hogy a telepítés nem sikerült. 6. próbálkozásom sikeres volt. Azóta mindig normálisan kikapcsol.
2018. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem még most is csinálta 1-2x, pedig azóta újra is lett telepítve az egész Windows, ráadásul a Windows frissítések is ki vannak kapcsolva mindig.
2018. okt. 17. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!