Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kikapcsolt a laptopom frissíté...

Kikapcsolt a laptopom frissítés közben, és most nem működik? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Windows 10-em van, ez akart frissülni tegnap, azonban kikapcsolt a gépem frissítés közben, amíg aludtam. Ma reggel bekapcsoltam, és folytatódott a frissítés, azonban amikor végzett (bár a bejelentkezési képernyő 100% rendben volt), amint beléptem, szinte semmi.


Fekete a képernyő. A tálcán látszik a Windows jel, a keresés ikon és a feladatnézet ikon, de egyik sem csinál semmit, ha rákanttintok. A tálca másik felén látszik a személyek ikon, a rejtett ikonok megjelenítése ikon (ez kattinható, de benne csak a bluetooth és az AVG tuneup ikonja található), mutatja még az aksit, az internetkapcsolatot, a hangerőt és az időt. Egyik sem csinál semmit, ha rákattintok.


Néha megjelenik a következő hibaüzenet:


"A hely nem található

Nem érhető el a(z) C:\WINDOWS\system32\config\systemprofile\Desktop. Ha a fájl a helyi gép egyik mappájában volt, ellenőrizze, hogy csatlakozik-e a fájlt tároló eszköz vagy meghajtó, illetve (cserélhető lemezes meghajtó esetén) hogy a lemez a meghajtóban van-e, és próbálja meg újra. Hálózati mappa vagy cím esetén ellenőrizze, van-e hálózati kapcsolata vagy internetkapcsolata, és próbálkozzon újra. Ha a mappa vagy a cím így sem érhető el, valószínűleg törölték vagy áthelyezték."


Az asztalon csak a lomtár ikonja látszik, ezt pedig meg tudom nyitni. A lomtáron keresztül elérem a feladatkezelőt. Itt az asztal lenyiló menüjét leszámítva mindent elérek. (Ezeken belül a különböző típusó fájlok ikonjai nem a szokásosak, például a .ass feliratfájlaim ikonjai mind a .txt-s füzetlapocska.) A fájlokat megnyitni nem tudom.


Előre köszönöm a segítséget! Fontos lenne, mert van néhány fájl, amit nem mentettem el máshova, amire nagy szüksegem lenne, és nem lenne szerencsés, ha elvesznének.



2018. okt. 14. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

CMD-hez hozzáférsz? Feladatkezelőben fájl --> új feladat (futtatás) --> cmd.exe

Ezután írd be ezt a parancsot, majd nyomj entert.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Ha nem javítja meg, akkor még lehet ezzel is próbálkozni:

sfc /scannow

Ha valamelyikkel sikerül életet lehelni a rendszeredbe, akkor rendben vagy, ha nem, akkor live rendszerről adatmentést és újratelepítést kellene csinálnod.

2018. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vált be :/
2018. okt. 15. 15:02
 3/3 gyuripapa21 ***** válasza:
Rendszer visszaállítást nem lehet csinálni ?
2018. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!