Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit javasoltok? (alaplap,...

Mit javasoltok? (alaplap, gépház, hűtő, táp, egér, billentyűzet, monitor)

Figyelt kérdés

Alaplap: legyen rajta HDMI csatlakozó, és a Ryzen 7 2700 procival kompatibilis legyen

Gépház: nem lényeges, a lehető legolcsóbb is, csak a fent említett alaplap beleférjen, dual chaneles RAM lesz most benne, de csak 8 GB, ezért jó lenne ha 4 hely lenne neki, férjen bele egy GTX 1060 6GB,1TB HDD, 240 GB SSD(tudom h a tárhelynek nem hely alapján van méret, csak gondoltam leírom)

Hűtő: egy olyan hűtő ventilátor kéne ami megfelelően lehűti ezt a gépet

Táp:600W sztem elég lesz, de ha van vkinek esetleg egy jobb tippe, az írhatja

Egér: a jobb ill bal klikken kívül legyen rajta 2 gomb, amit egyes játékokban be tudok állítani h azzal mondjuk nézetet váltson, vagy akármi

Billentyűzet: hallottam, hogy mostanában a numerikus billentyűzetek jók, tehát lehetőleg ilyen, ha nincs színe az se baj, de nem hátrány

Monitor: minimum 1080p,de 4K-nak örülnék a legjobban. Fontos, hogy HDMI csatlakozó legyen rajta, mert konzolhoz is ezt szeretném használni. Ha nem monitor akkor kissebb TV is tökéletes, de a HDMI lenne a legfontosabb.


Köszönöm a segítséget, bocsánat ha hülyén fogalmaztam, nem nagyon értek a számítástechnikához


Árat nem mondok, de a TV/Monitor nélkül 100 000 alatt legyen, vagy ha fölötte akkor ne sokkal


Ár érték arányban szeretném a lehető legjobbat



2018. okt. 17. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

"Táp:600W sztem elég lesz"

Szerintem meg felesleges ekkora.

A Ryzen 7 2700 65 W-os ( [link] ) a GeForce GTX 1060 meg 120 W. Összesen ez 185 W. Mindennel együtt 250-300 W - biztonsági tartalékkal 350-400 W is elegendő valamelyik nagyobb gyártó jobb szériájából, csak legyen rajta egy darab 6 pines PCIE tápcsatlakozó.


Mondjuk egy ilyesmi:

[link]

vagy ha még belefér:

[link]


"Alaplap: legyen rajta HDMI csatlakozó"

Ha GTX 1060-at raksz bele, miért lényeges az alaplapi HDMI?

2018. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tápból én Pure Power 10 alá nem adnám (a második amit linkelt az első válaszoló), mégiscsak egy "komolyabb" gépről van szó.

Alaplapnak ha nem akarsz tuningolni, B450-est, ha akarsz, X470-est vegyél.

Hűtőből Alpenföhn Ben Nevis Advanced minden igényedet kielégíti.

Gépháznak FSP Midi CMT 230 jó választás lehet, remekül szellőzik és mindennek van benne hely.

Egérből A4Tech Bloody v8m, persze ha valami komolyabbat akarsz, akkor nyugodtan, de ez alá ne add.

Gondolom, te mechanikusra gondoltál, nem numerikusra billentyűzetből. Én mondjuk egy Logitech K360-at használok (ami nem világít, nem mechanikus, nem tud semmit), de azt ajánlom, hogy menj el egy üzletbe, és próbáld ki a billentyűzeteket, hogy melyik kényelmes neked. Utána azt vedd meg, lehet, hogy online olcsóbb.

Monitort nem ajánlok neked, én ahhoz nem értek. Azt majd valaki más.

2018. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, mechanikusra gondoltam, csak a kérdés kiírása előtt értem haza nem sokkal, és nagyon elfáradtam, de köszi a segítséget mindnekinek :)
2018. okt. 17. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!