Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy-hogy számítástechnika a...

Hogy-hogy számítástechnika a számítástechnika? Miért nem számítógéptan, vagy pc-kezeléstan, vagy kompjutertan, vagy számítógéphasználat-tan (röviden géptan, vagy kisgéptan), vagy miért nem információ-kezelés-tan, adatelemzéstan?

Figyelt kérdés

Vagy adatböngészéstan, vagy gépismeret-tan, vagy elektronikus kutatás-tan, vagy elektronikai kutatástan, elektronikai művelődéstan, elektronikai működéstan, számítógépismeret, elektronikai adatműveléstan, elektronikai adatbűvöléstan, elektronikai adatszerzéstan, elektronikus adatkiokumlálástan, számítógépes adatkinyeréstan, elektrokut: elektrokutatástan, kisgépismeret, szobagépismeret?


Azért, merthogy számításba vesznek mindent? Minden eshetőséget, tehát nem a matekhoz köthető? Mert a számítástechnika pl matek; hogyan számolod ki ezt meg ezt. Tehát ennek a menete, ennek a trükkje?


Előre is köszönöm, csak kíváncsi vagyok, hogyan lett; mert szerintem a matektanárok tanítják a számítás technikáját. A géppel való bíbelődés az valami egészen más. De mondjuk pl a villamosmérnök se villamosokat tervez -hanem programoz, valaki szoftverfejlesztőnek mondta, az közelebb áll hozzá- (villamosmérnök név hallatán, amit alapból laikusként képzelnék, ha először hallanám ezt a szót: ) például, ha fizikáját nézzük, "ha ez az alkatrész ott ekkora, akkor ez itt ekkora tud lenni; és ha így rakom az alkatrészeket, akkor nagyobb sebességre lesz képes, praktikus lenne, ha ennek az alkatrésznek ilyen formája lenne; és akkor ennyi centire lesz tőle az ajtó..."

Még a kertészmérnököt egyébként értem, mert kiméri, hogy pl az almafától hány centire optimális ültetni a rózsát, hogy ne is zavarják egymást, meg esztétikus is legyen:)


Előre is köszönöm a gondolatokat, beszólásokat légyszi ne írjatok, csak kíváncsiságom hajt, és úgy tudok tanulni, ha kérdezek:)


Amúgy érzem, hogy egy-két képtelen ötletem is található a felsorolásban, ettől most légyszi tekintsetek el, mármint légyszi ne szóljon le senki miatta, nagyon köszi, ha írtok nekem ide választ!:)



2018. okt. 20. 20:13
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Amúgy az információkezelést meg tudom, mire használjak; hallottam , hogy van ilyen tantárgy; ami egyszerűsítve gépírás; és akkor a tízujjas gépelést tanítják ennek keretében:) Szóval azt tudom, hogy ez pl csak egy külön kis szeglet:)
2018. okt. 20. 20:15
 2/25 A kérdező kommentje:
*Még pl a gépműveléstan , az is jó!:)
2018. okt. 20. 20:19
 3/25 A kérdező kommentje:
*vagy informatika-analizálás, vagy információanalizálás?:)
2018. okt. 20. 20:21
 4/25 A kérdező kommentje:

*Amúgy tudom, tetszés szerint azt használok rá, amit akarok; de pl én nem szeretem az ilyen röviditéseket, hogy


számtek, meg suli, meg ovi; egyébként a számtek az nem is annyira idegesítő, meg a sulit néha bevallom, én is használom, de mert úgy esik jól, vagy mert rövid, és úgy kényelmesebb; vagy pl esetleg gyereknek írok választ ide.

2018. okt. 20. 20:24
 5/25 A kérdező kommentje:
*de mondjuk igazából kényelmi szempont az, tehát az utolsó, amit írtam, nem is mérvadó; de azért rossz , hogy a felnőttek így becézgetnek mindent; meg nemtom, pl próbálják amúgy kellemessé tenni XD De mondjuk vannak olyan rövidítések, amiket viszont tényleg szívesen használok, de a suli szó az pl nagyon sokáig idegesítő volt, de már beletörődtem, hogy az emberek használják:D És egy idő után én is lazultam, és el kezdtem; mert nem akartam esetleg mindig kiírni, hogy iskola, és volt, hogy úgy volt kényelmes, hogy még egyetemista kérdésére, kérdése alatt is a suli szót használtam:) De mondjuk a számítástechnika nagyon szép szó; csak nem azt takarja, amire elsőre gondolnék; mert nekem annak a szónak inkább ilyen matek-szerű hatása volt még nagyon régen; ötödikes koromban, amitől elsőre volt ilyen óránk:)
2018. okt. 20. 20:27
 6/25 A kérdező kommentje:
*ja és amíg be nem mentünk a terembe,nem is tudtam, mit takar; meg hogy pl talán lehet, hogy nem is értettem a két nevet:) a számítástechnikát se, az informatikát se, meg hogy miért van két neve; és az egyiknek miért van olyan idegen hangzása, hatása.
2018. okt. 20. 20:29
 7/25 A kérdező kommentje:
*ja meg hogy az idegen-hangzásút akkor miért használjuk,ha van neki szép, magyar neve is; és hogy a magyar neve legalább miért nem azt jelenti, amit tanulunk, amit takar; amit sejteni kéne mögötte.
2018. okt. 20. 20:30
 8/25 A kérdező kommentje:
Amúgy a szoftverfejlesztő -szót azt szeretem, az jó, az korrekt, az perfekt. :)
2018. okt. 20. 20:35
 9/25 A kérdező kommentje:
*Amúgy a szoftvertan is például jobb lenne, de lehet, hogy a szoftver -szó később alakult ki.:)
2018. okt. 20. 20:36
 10/25 A kérdező kommentje:
*mármint a számítástechnikára gondoltam, habár lehet , mégse tökéletes,mert van benne némi hardvertan is:)
2018. okt. 20. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!