Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Közép iskola után CEH?

Közép iskola után CEH?

Figyelt kérdés

Sokadszorra fordulok az oldal felhasználóinak a segítségéhez.

A kérdésem: Középiskola után (érettségi, mellé irodai informatikus mellék szakképesítés, gazdasági informatikus a +1 év végén) érdemes lenne-e elvégezni majd a NetAcademia Etikus Hacker képzését?

Rá álltam az autodidakta módú tanulásra (Hálózat, Linux, adatbázis, script nyelvek (előnyben Python), C++, C#, HTML, etc..) már most. Mindenképp az Etikus Hackelés alias Fehérkalapos Hackelés irányba szeretnék elmozdulni, ez ami nagyon érdekel. Tudom hogy talán ez a legtöbb tanulást igénylő ága az ITnek, ezt fel is fogtam.

Szóval, ha meg van a középiskola, utána egy stabilnak nevezhető alappal érdemes lenne-e elvégezni a fent említett kurzust (Későbbiekben pedig majd a Kürtös kurzust is a 240 órás gyakorlat orientált módszer miatt, meg a plusz tudás miatt), vagy pedig először a gyakorlatban is kéne tapasztalatot szereznem?

Mindenképpen szeretnék nagy tudást felhalmozni a fejem alá, autodidakta tanulással főleg, de egyéb kurzusokból is. (Tipikus olyan ember vagyok akinek jócskán könnyebb megérteni a tananyagot ha el magyarázzák, és segítenek az elsajátításában.)

16/F



2018. nov. 19. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaz már régi a kérdés, de a középsulival még nem végeztél. Változott a terv?

Én a helyedben mindenképp megpróbálkoznék az egyetemmel is. Leginkább a progremtervező informatikus BSc képzést ajánlanám (vagy mérnökinfó ha neked jobban tetszik), de minimum egy üzemmérnöki Bprof-ot érdemes lenne elvégezni, ez még könnyebb is és gyakorlatiasabb is.


Ha etikus hacker akarsz lenni, én mindenképp ajánlanám az egyetemet előtte, mert az megadja az alapot, ráadául elég szívós lehet szinte nulla tudással és tapasztalattal beugrani egy mélytengeri CEH tanfolyamba.

Ha ezt az utat végigjárod, akkor feltehetőleg nem lesz gondod a munkát illetően. Olvastam egy CEH tanfolyamot ajánló cég oldalán, hogy a legtöbb jelentkező már a tanfolyam végezte előtt "elkél", azaz kapkodnak utánuk a cégek, akkor is ha pályakezdő vagy. De ezt máshol is olvastam, de nem tudom hogy 100%-ra igaz-e. De ha jól megy az egész, akkor tényleg nem lesz gondod sehol.

2019. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, még ez a terv. A OE BProf képzését már nézeget(t)em magamnak, ott van is "Kiberbiztonsági" specializáció. Viszont, hát nincs rá keret, maximum diákhitellel tudnék belevágni. Viszont bennem van az, hogy ha kibukok, akkor nem érte meg az egész, viszont a tartozás még mindig ott lesz. Igazából, erre még van 33 évem, hogy eldöntsem. :D Végülis, jó lenne ha összejönne, az alap és a gondolkodásmód kialakulása miatt, a BProf gyakorlatorientáltsága miatt, meg a specializáció miatt is. Köszi a válaszod.
2019. ápr. 3. 18:03
 3/5 A kérdező kommentje:
3 évem*
2019. ápr. 3. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha érdekel az informatika, akkor elég ráfeküdnöd az érettségire, hogy bejuss államira és probléma megoldva. Onnantól ha VALÓBAN érdekel az informatika, akkor nem hiszem hogy lenne bármi gondod az elvégzésével.

Viszont ha annyi pontot nem tudsz összeszedni érettségin, hogy államira bekerülj, akkor viszont valóban meglehet, hogy lesz némi gondod az alapképzéssel. Bár nem lehet tudni, nagyon személyfüggő.

2019. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A humán tantárgyakba stabil 4es-5ös szintet nem tudok produkálni, az irántuk lévő motiváció, és érdeklődettség hiánya miatt, így az állami felejtős, sajnos. Igazából történelemből örülök ha összejön majd a közepes.
2019. ápr. 4. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!