Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért népszerűbbek az Intel...

Miért népszerűbbek az Intel procik mint az AMD?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek ehhez,de néztem pár videót és legtöbbször,oké az Intel úgy 20-al több fps-t adott,de 80 felett már amúgy sem lehet észrevenni különbséget. (Én meg már annak is örülnék ha a komolyabb open world játékaim stabil 60-al elmennének) Viszont míg az i5 használtsága az egekben volt,a Ryzen alig ment 70% fölé.

Egy 8600k 90-110 közt lehet,a Ryzen 2600x pedig a 70k-t sem éri el,ennyiért pedig a teljesítményét nézve,szinte már rablás. Pont egy 8600k-t néztem ki karácsonyra,de így az utánanézés elgondolkodtatott. Ez a 2600x eléggé megtetszett,csak nem tudom ahhoz milyen kártya lenne jó.


2018. nov. 25. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Intel egy magon nagyobb teljesítményt tud, az AMD viszont több magot ad. Eredetileg ugyanazért a pénzért, most az Intel árak az egekbe szöktek, emiatt nem. A jól optimalizált, több magot is használni tudó játékok AMD-n ugyanúgy, vagy jobban is mennek. A jelenlegi Intel árakat figyelembe véve én csakis AMD-t vennék
2018. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leginkább az előítéletek miatt, sok esetben az FX szériára hivatkoznak ami részben valóban bukás volt de ez már a Ryzen-ről nem mondható el, sőt...

Teljesítményt meg nem játékban érdemes nézni mert az csak részben támaszkodik a CPU-ra, hanem kimondottan olyan alkalmazásoknál ahol a CPU használat magas és ott nagyjából egálban vannak az egy árban lévő CPU-k AMD és Intel részről.

Szóval játékban nem érzel nagyon különbséget egy 8600K és egy 2600X között, elég csak patch jött a mai címekhez, meg egy csomó dolog hogy megfelelően ki tudják használni már a Ryzeneket is.

"Ez a 2600x eléggé megtetszett,csak nem tudom ahhoz milyen kártya lenne jó."

Még mindig nem CPU-hoz hanem alkalmazáshoz és felbontáshoz választunk VGA-t.Jó példa hogy egy Ryzen 3 1200 + 570 páros jelentősen jobban teljesít a címek jelentős részében mint egy 1600 + 1050Ti páros, de ez nagyban függ az adott játéktól is.

Ha FHD-ra kell akkor RX590/580 ajánlott, olcsóbban 570.

Vagy 1060 6GB is jó választás lehet.

2018. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na látjátok,ezért írtam,hogy nem vágom még ezt.

De akkor jól gondoltam,hogy ma sokkal érdemesebb AMD felé menni.

Ja az FX-re emlékszem,volt is szerencsém hozzá.

A monitorom csak 60hz-s,nem tudom ez mit befolyásol vásárlás szempontjából

De sikerült olvass a gondolataimban,mert a kártya célpont pont a 6GB-s 1060 volt.

2018. nov. 25. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy a 1060, vagy az RX 580 8GB tökéletes, de ha játékra kellene, mehetsz feljebb is: 1070-et, de még RTX 2070-et is "kihajt" ez a proci.
2018. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert a Ryzen megjelenése előtt jó 10 évig az AMD egy kalap szart nem ért. Az utolsó jó processzora az Athlon 64 X2 4000-es sorozat volt a 2000-es évek közepén, aztán csak erőlködött, hogy legalább a középkategóriában versenyképes legyen. Emiatt pedig a vásárlók teljesen elszoktak tőle.
2018. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!