Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell bootolható win7...

Hogyan kell bootolható win7 SD kártyát készíteni Endless OS (linux? ) alatt?

Figyelt kérdés

Endless OS rendszerem van, szertnék win7-et telepiteni rá, de a laptopon nincs CD rom, és hallottam olyat, hogy SD kártyárol is lehet windowsot rakni. Valami olyan, hogy letöltöd a win7-et kicsomagolva, vagyis nem ISO, hanem a fájlokat, majd a Biosba kiválasztod azt, hogy a rendszer amikor indul, akkor a fájlokat a kártyáról olvassa, vagyis a windowsot telepíti. Vagy jól gondolom?

Na de, ezért bootolhatóvá kell tenni a kártyát. Azt hogy kell? Annélkül nem települ a windows? Nem elég, hogy csak formázom, felteszem a fájlokat, majd telepítem a windowsot (persze először a Biosba bállítom amit kell)?



2018. dec. 4. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

USB ről tudom, hogy bootol, de ilyenről még nem hallottam.

De amint látom valóban van ilyen.


[link]


Itt is látszik, hogy minden nap tanul az ember valamit. Sok sikert (remélem hasznos a link)

2018. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom Rufus nem kezeli -e (Micro-SD kártyát olvasóba beteszed, és mint egy USB meghajtóra, rámásolja az ISO-t és boot-olhatóvá teszi.

Másik megoldás, ami veszélyes, ha eszközneveket elnézed, adatvesztést okozhat:

dd-vel ráírod a Windows 7 ISO tartalmát az USB meghajtóra...

Fontos hogy tényleg a Micro-SD eszközneve legyen megadva, mert ha ezt HDD-re engeded rá, oda a partíciós tábla és minden... :-(

2018. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Két kérdés:

1. Miért vettél Linuxos laptopot, ha Windowst akarsz rá?

2. Mi az, amit nem tudsz Linuxon megcsinálni és mindenképp Windows kell hozzá?

2018. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kissé figyelmetlen voltam laptop vásárlásakor, és nem néztem meg milyen OP. rendszer van rajta---mármit a hirdetés leírását nem olvastam el rendesen :(

Sok olyan program kéne nekem, ami windowson fut de ezen nem. A windowsnak reeeeeengeteg választéka van a programokba, de itt csak egy rakás f.os van. Ez az igazság.

2018. dec. 4. 16:18
 5/13 anonim ***** válasza:

"Sok olyan program kéne nekem, ami windowson fut de ezen nem."


Sorold fel, kérlek!

Chrome, Firefox, Thunderbird, VLC, LibreOffice, Skype megy rajta. Van számtalan torrent kliens, van grafikus program (Gimp, Krita), van 3D szerkesztő (Blender), commanderek (Doublecmd, Krusader, GnomeCommander), CD író program. Van rá Steam, amiben rengeteg Linuxos játék is elérhető.

És akkor ott van a Wine, amivel nagyon sok Windows program (igen, sok játék is) gond nélkül futtatható.


"A windowsnak reeeeeengeteg választéka van a programokba, de itt csak egy rakás f.os van. Ez az igazság."

Nem, ez nem az igazság. Igen, valszleg több program van Windowsra, viszont a jó programok nagy része fizetős, aztán van sok használhatatlan szemét, illetve az ingyenes programok, amik többsége Linuxra is van. Telepíteni is sokkal egyszerűbb, mert csak kiválasztod a programot és a telepítésre kattintasz. Nem kell külön megkeresni, letölteni, meg next-next-finish sincs.


Ja és Linuxon nem kell aggódnod a driverek miatt (mert kb mindent visz alapból), sem a malware miatt (szinte egyáltalán nincs rá vírus).


Igen, a rendszer MÁS, mint a Windows. Máshogy néz ki (leginkább úgy, ahogy te akarod, míg a Windowsnál kapsz valamit, amin nemigen tudsz változtatni), más a belső szerkezete, azt meg kell szokni, de egy átlagos felhasználó szempontjából SEMMI olyan nincs a Windowson, amit Linuxon ne tudna megcsinálni.


Adj neki egy esélyt! Mennyi ideig használtad eddig?

2018. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Három hónapja használom, de nekem nem jött be. Kellene a mixcraft8 progi (most mondd, hogy ott az audacity, de az nem olyan amilyen nenkem kell), meg sok más, amit tányleg nem tudok itt meg találni. Ez nem az a "hagyományos" linux, ez valami linux alapu op. rendszer, ún. Endless OS.

Vannak előre megadott programok, hogy miket lehet telepiteni, de koránt sem olyan kidolgozott, fejlett programok, mint a windowsos progik. Meg sok tervező és zeneszerkesztő program volt még a vindowsos gépemen. Ezen még játékokat sem lehet letölteni amilyet én akarok, csak amik előre meg vannak adva letölteni, vagyis van égy pár letöltendő progi meg játék, amilyen a dedósoknak való(!), és ennyi, vagy hogyismondjam, itt a google nem a barátod a letöltéseket illetően.

Kellene egy jo zeneszerkesztő program? netán egy tervezőprogram? Szimulátoros progi/játék? Szerepjáték? Kéne Skyrim? Hitman? Call of Duty? Driving simulator? Gothic? Arma? Battlefield? Green Scrren Pro? Mixcraft8 pro? AmpliTube? Na, például ezeket nem tudom futtatni, és még sok olyan van, ami nem jut eszembe. Tehát, Endless OS helyett Win7-et szeretnék valahogy. Ja, és letöltöttem egy Iso-t, de nem tudom használni, mert nincs semmi DaemonToolshoz hasonló program! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!44!!!!4!

2018. dec. 4. 20:02
 7/13 anonim ***** válasza:
loop-ként tudnád mount-olni de azzal nem sokra mennél....
2018. dec. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Új gépre nem tennék Windows 7-t, hacsak nem kifejezetten indokolt. A Windows 10 úgy általában jobb választás.


Minden Linux gyárilag tudja kezelni az ISO-t, ahogy írták előttem, lehet mountolni loopként paranccsorból vagy grafikusan, de neked nem az kell, hanem a WoeUSB nevű program. Ha nincs benn a gyári repóban, akkor így tudod telepíteni:


sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8

sudo apt update

sudo apt install woeusb


Ha így nem megy, akkor innen szedd le a .deb-et és telepítsd gdebivel, vagy így:

sudo dpkg -i woeusb-build-deps_3.2.10_all.deb


A WoeUSB kezelése már egyértelmű lesz.


--------------


"A windowsnak reeeeeengeteg választéka van a programokba, de itt csak egy rakás f.os van. Ez az igazság."


Azért mielőtt így kijelentenénk a nagy igazságot, tegyük hozzá, hogy Windows esetén a valamire is használható programok 98%-a fizetős (csak a Mixcraft8 pro és az AmpliTube 200$ fölött van), míg Linux esetén a programok 98%-a ingyenes!


"Vannak előre megadott programok, hogy miket lehet telepiteni, de koránt sem olyan kidolgozott, fejlett programok, mint a windowsos progik."


A programoknak csak egy része van benn a repokban, sok nincs. A játékokra ez hatványozottan igaz, a komolyabb játékok mind Steam-en vannak.

És mégegyszer írom, ha a fizetős programok minőségét várod, akkor ne az ingyenes szekcióban keresgélj, hanem nézd meg a fizetős kínálatot. Audacity helyett Ardour, Avidemux helyett Lightworks, LinuxDSP, Bricscad, Houdini, Maya, Piranha Cinema, a foundry.com egyes szoftverei, Renoise, Tracktion, stb.

A Google pedig még inkább a barátod, mint Windows esetén.

2018. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem is voltam igazán tisztába ezzel az Endless-el mostanáig...
2018. dec. 4. 23:25
 10/13 A kérdező kommentje:
2.-válaszoló... "dd-vel ráírod a Windows 7 ISO tartalmát az USB meghajtóra..." Ezt meg hogy érted? Mit takar magába ez a művelet?
2018. dec. 4. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!