Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopba, hogy lehetséges...

Laptopba, hogy lehetséges beszerelni egy SSD-t?

Figyelt kérdés
Laptopom jelenleg egy HDD-n fut és le szeretném cserélni egy SSD-re. A CD/DVD meghajtó helyére beszerelnék egy tokot amelybe bele tudom rakni a HDD-t így az SSD-vel egyszerre tudom majd használni. Kérdésem az lenne, hogy a HDD és a SSD SATA csatlakozása másabb-e és ha kiszedem a HDD-t és berakom a helyére az SSD-t egyszerűen kiszedem a HDD-t és berakom a helyére a SSD-t vagy kell valamit babrálni a laptop-ba a csatlakozás miatt?

2018. dec. 13. 17:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést az utolsó két sort elírtam azért van kétszer
2018. dec. 13. 17:35
 2/7 anonim ***** válasza:

Mostanában már ugyanaz, univerzális.

Illetve bevallom HDD-t még nem szedtem ki notebook-ból, csak keretet vettem és DVD meghajtó helyére tettem be, csak be kellett tolni és úgy van kialakítva, hogy helyükre kerülnek a csatlakozók.

Remélhetőleg HDD esetén se bonyolultabb, illetve ott kábel lehet, SATA kábel, melyre rá tudod az SSD-t csatlakoztatni.

2018. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Derwer ***** válasza:

Ugyanaz.

2,5ös HDD SSD ugyan úgy néz ki, ugyanott van a pöcök, csavar, minden. Pont a kompatibilitás miatt.

2018. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Biztos h bírja az a HDD-t? Nem inkább az SSD-t kéne a CD tokba rakni?
2018. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem kell semmit babrálni, a keretbe berakod a HDD-t/SSD-t és a dvd olvasó helyére beszereled. Sok leptop eseteben ez egyetlen egy csavar kicsavarását jelenti, de ha leírod a laptopod pontos típusát megnézem mennyire kell szétszedni.
2019. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bocs nem néztem mikori a kérdés
2019. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 M71 válasza:
Az ODD helyére éppen nem tanácsos betenni az SSD-t, mert csak SATA II-es sebességre képes, szemben a HDD helyén levő SATA III-assal. Magyarul, nem lesz kihasználva maximálisan az SSD teljesítménye, és bár így is gyorsabb lesz a géped, de nem annyival, mint lehetne. Ezért érdemesebb a HDD helyére tenni az SSD-t, a HDD-t pedig kerettel betenni az ODD helyére. Az Op rendszer meg a fontosabb programok mehetnek az SSD-re, tárolásra, meg az egyéb programoknak teljesen jó a HDD.
2020. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!