Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 64 GB-os pendrive 1600 Ft-ért,...

64 GB-os pendrive 1600 Ft-ért, tényleg annyi, nem átverés?

Figyelt kérdés

Ebay-en néztem egy pendriveot 1577Ft-ért. Több mint 45 ezer csillagos az eladója. LINK:


[link]



2019. jan. 4. 16:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
De, átverés. Noname márka Kínából, irreális ár/kapacitás aránnyal. 64 giga ára valahol a 4-6 ezres sávban reális.
2019. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Van esély rá, hogy akkora legyen a tárolókapacitása, mint amit ráírtak, ha mégsem, akkor kérsz refundot.
2019. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

"Van esély rá, hogy akkora legyen a tárolókapacitása, mint amit ráírtak"


Nincs rá esély. Átverés. Ráadásul a 32GB és a 64 GB-os pen között 200Ft!! az árkülönbség. Peeersze...

2019. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

Lehet nem egy élet biztosítás, de eltudom képzelni, hogy 64 gigás legyen.

Lehet hamar megadja magát, vagy egyéb hibája lesz, ez idővel derülne csak ki. De a pendrive előállítása éppen nem 10ezrek, csak a márkát kell többnyire nagyon megfizetni, meg hogy legyen bevétel.

Ennek se kell feltétlen átverésnek lennie.

2019. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Átverés esélye nagy, 64 GB méretűnek mutatja magát, de soha nem telik be, mert valójában kicsi a mérete, de a fájlokat véletlenszerűen felülírja mindig, ha másolsz rá, ez a trükk.

Az ilyenek így szoktak működni, soha nem telnek be, mert mindig felülírja az új másolat a régit, a felülírás teljesen véletlenszerűen történik, adatot tárolni rajta is megbízhatatlan.

2019. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hozzám az elmúlt fél évben 10!! SDkártyát illetve pendrive-ot hoztak. Ilyen Kínai, 64GB- 2TB közötti kapacítással. EGYETLEN EGY SEM volt köztük használható. Jellemzően 8GB-osak voltak amiben csak átírák, hogy mennyit lássál méretnek ha bedugod a gépbe. És ami közös volt mindben, nem a szabványos méretre lettek hamisítva. Tehát a 64 GB-os nem 59,6 Gib-os volt mint kellene hanem 60 vagy 64 GB-os. A 2TB-os sem 1862GiB-os, hanem jellemzően 1950-2000Gib.

Még arra sem veszik a fáradtságot hogy erre figyeljenek.

2019. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Egyik haverom így vett egy 128gigás pendrive-ot. Olyan szinten kínai volt, hogy csak kínai írás jeleket tartalmazott. 10ezer ft volt.

Megkapta, ki is írta a 128gigát, de csak 4 gigát látott belőle. FAT32 ről formázni kellett NTFS re és egyből tudta a 128 gigát és úgy, hogy a rajta lévő összes adat megmaradt és be is lehetett olvasni.

2019. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7 vagyok

So sorry. Előbb számmal akartam majd betüvel írtam ki. 1000 (ezer) ft ért vette. Tényleg sajnálom az elírást, csak már fáradt vagyok.

2019. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
1000 Ft-ért NINCS 128 GB-os pendrive. Ez jelenleg is 10.000Ft körül van. Az meg eleve gáz hogy átformázod egy másik fájlrendszerbe és más lesz a mérete. Ilyen nincs!!!!
2019. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9,

Nem más a mérete, csak fat32 nél 4 gigát ha rá húztál nem olvasta vissza, többet tudtál még rá rakni, de 4 giga alatt olvasta csak vissza. Rá húzni tudtál bármenyit.

Ntfs formátumba meg 20giga felett is vígan olvasta a dolgokat.

Fat32 nél és ntfs nél is be ismerte a 128 gigát (ugye ebből picit visszább számolt, arra nem emlékszek már mennyi volt).

500ft ért vettem meg tőle úgy, hogy a 4 giga után nem működött. Formáztam ntf-re majd tovább passzoltam egy ismerősnek, mert neki meg kellett egy ilyen. Mai napig működik és be ismeri a 128 gigát.

2019. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!