Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Autós erősítőt rá lehet kötni...

Autós erősítőt rá lehet kötni normál erősítőre?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy autós mélyládát, hozzá tartozó erősítővel, viszont nem szeretnék azzal bajlódni hogy a mély sokkal hangosabb mint a többi hang, ezért rászeretném kötni a sima erősítőre hogy azon tekergethessem a mély hangerejét.

Ez lehetséges?



2019. jan. 5. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Keverednek a fogalmak, valamint érthetetlen fogalmakat is használsz néha: "sima erősítő".

Miért lenne hangosabb a mély? Akár aktív mélyet veszel, akár külön van hozzá végfok, az igény szerint szabályozható.

De zavaros az egész, hogy mit akarsz.

2019. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnèzèst,akkor kicsit helyesbítek! Tehát azt szeretnèm hogy a szobámba veszek egy autós erősítőt ès erre csak egy mèlyládát kötök. Nekem van mèg egy hangfalpárom az rövid ideig ideiglenesen egy aktív hangfalról fog szólni. A kèsőbbiekben a hangfalpárt rászeretnèm kötni egy erősítőre (tehát nem autóba valóra) valamint a mèlyládát is, viszont autós erősítővel együtt. Ez vèlemènyem szerint azèrt lenne fontos mert szerintem ha 2 erősítő megy külön-külön akkor nem lesz a 2-nek kiegyenlítve a hangja. (Pl sokkal több lesz a mèly mint a magas)
2019. jan. 6. 09:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak olyan laikus elképzelésre tudok gondolni, hogy talán egyik végerősítő kimenetére kötnéd a másik végerősítőt, amire azt gondolod, hogy a dupla erősítés összeadódik?

Ez nem így működik.

Noha szoktak ilyet is csinálni, de alapból kerülendő, hiszen az egyik végfok torzításait, zaját is belevinnéd a másik végfokba.

A megfelelő illesztésről, leosztásról is nyilván gondoskodni kell, mert túl nagy jelet kapna a bemenet.

De nem ez a normális kialakítás, hanem a bemenetek közösítése.


"Nekem van mèg egy hangfalpárom az rövid ideig ideiglenesen egy aktív hangfalról fog szólni."


Igen, én meg tudnám csinálni, hogy egy aktív hangdobozt szétszerelve, saját hangszóróját lekötve, valami mást forrasztanék rá. De azt nem értem, hogy laikusként te mire gondoltál, hiszen nem úgy néz ki, mintha szakmabeli lennél.

2019. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak annyit szeretnék elérni hogy a mélyládának is meg a hangfalaknak is egy erősítőről tudjam állítani a hangerejét. Nem szeretném összeadni a teljesítményt vagy bármi ilyesmi (bár nem is tudtam hogy egyáltalán lehetséges) a cél az hogy egy erősítőről kezeljem mind a 2-t. Viszont az erősítő elvileg nem bírná el a mélyládát ezért szeretném azt egy autós erősítőről kezelni, csak egy kicsit fárasztó lenne számomra hogy külön kezeljem a 2-t, egyszerűbb lenne ha az autós erősítőn beállítom hogy mekkora legyen a mély majd a hangerejét pedig a másik erősítőn tudnám állítani. Persze szétszerelés meg ilyesmi nélkül mivel tényleg NAGYON NEM értek hozzá.
2019. jan. 6. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!