Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hálózat tantárgy, maga a...

Hálózat tantárgy, maga a hálózat megértése hatékonyan?

Figyelt kérdés

Informatikai iskolába járok, 11-es vagyok, szeretem is, programozással voltak gondjaim, de sikerült megküzdenem vele és már elég jól értem hálisten.

Sajnos a hálózattal nem vagyok így...egyszerűen nem tud lekötni, nem bírom megérteni. Elméleten úgy tanuljuk, hogy egy ppt le van vetítve és amit a tanárunk mesél, elég nehéz megérteni, nem igazán tud magyarázni...az osztály harmada (köztük én is) csak néz hogy akkor mi van.

Ezeket a preziket megkapjuk gépen, meg mellette egy igen részletes word fájlt is, vagyis minden témához valót, de egy kutyulmány, nagyon bonyolult, nehezen tanulható.

Tudnátok mondani olyan netes forrást, vagy még inkább videókat ahol jól elmagyarázzák, érthetően?


Köszönöm a válaszokat!


2019. jan. 6. 21:12
 1/8 Derwer ***** válasza:

Ha tudsz angolul akkor Cisco CCNA.

Ha nem tudsz akkor esetleg a Cisco ICND1 van magyarul...

2019. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Olyanra gondoltam ami valami ingyenes internetes összeállítás, vagy videó.

Nem tanfolyam.

2019. jan. 6. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi lehet olyan bonyolult ? Szerintem inkább kérdést kéne írnom mert mit lehet a hálózatról olyan sokat tanulni ?
2019. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derwer ***** válasza:

3as: Elég sokat lehet a hálózatról tanulni... CCNA-val már ellehet helyezkedni, de annál több a CCNP, aminél SOKKAL több a CCIE. És az oldalágakról nme beszéltünk,mint Voice, DataCenter, Provider, Security, WIFI, stb.


Kérdező: Egy videóból nem fogsz mindent megtanulni.amúgy is rejtély, hogy mi okoz gondot...

De amúgy eme tananyagokat be lehet szerezni neten, Jeremynek jó videói is vannak hozzá.

2019. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kitöltöttem egy 10 kérdésből álló ccna tesztet hát nem volt egyszerű, de csak nem fognak ilyen szinten tanítani az iskolában.

Ettől függetlenül ha kérdez szerintem elég sokat meg tud tanulni meg ha otthon próbálgatja.

2019. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy olcsó Mikrotik routert. Tanulni elég egy hAP mini is, amit 6000 alatt megkapsz újonnan.

Ha ezen törlöd az alapbeállításokat, akkor egy teljesen "üres" eszközt kapsz, amin kipróbálható minden, amit tanultál. A gyakorlat sokkal könnyebbé teszi a megértést.

2019. jan. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felesleges barmit is venni, ott a packet tracer inkabb konkert kerdest irj ki, es elmagyarazzuk
2019. jan. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó öreg Packet Tracer!

Elégé jól megérteti, majdnem olyan PT-ben mintha élő lenne.

Igaz ami igaz kicsit bugos néha,de alap hálózatok elkészítésére tökéletes.

2019. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!