Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem érdemes az egeret a...

Miért nem érdemes az egeret a maximum DPI-on használni?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam hogy egy bizonyos dpi alatt érdemes maradni. Miért? Windowsban lehet állítani az egér érzékenységét és a nagyobb DPI-tól csak pontosabb lesz, nem?

2019. jan. 13. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jóval pontatlanabb lesz, mivel a szenzor tud X dpi-t maximum, általában 800,1200,1600,2400 körül, ami a szenzor képességein felül van az mind felszorzott érték.
2019. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul 6000-es DPI-vel pontosan azt éred el, mintha 1200-as lenne (amit tegyük fel tud a szenzor) és játék beállításaiban 5x érzékenységre teszed.
2019. jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Most egy kicsit utánanéztem és csak jobban összezavarodtam. Eddig azt hittem tudtam mi az a DPI, de már nem vagyok benne biztos...

De akkor csak hogy a lényeget tisztázzuk:

Ha felveszem a DPI-t az egeren, pl. egy gombnyomással, akkor az egér gyorsabban mozog. Viszont ezután Windows beállításokban leveszem az érzékenységet, így a mutató ugyan azzal a sebességgel fog mozogni mint az elején. Elméletileg a legrosszabb esetben is ennek az lesz a következménye, hogy az egér nem lesz pontosabb mint volt.

De ha ettől nem lesz pontosabb, akkor az azt jelenti hogy a szenzor igazából nem tudott annyi dpi-t, hiába írták rá az egér dobozára?


Itt valaki ugyan azt írta le amit én próbálok csinálni:

[link]

2019. jan. 13. 17:03
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha talán nem is igaz amit az előbb leírtam, akkor gondolom az lenne a legjobb ha utánanéznék mit tud a szenzor alapból, felszorzás nékül és arra állítanám.
2019. jan. 13. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Beleolvasva, a linkelten lévő téma létrehozó azt hiszi hogy a M65 Pro -ban valódi 12000 dpi-s szenzor van. A valóságban pedig 'csak' PMW336x, ami megegyezik a PMW3366 -al (jelenlegi legjobb szenzor), 1200 dpi környékén a legpontosabb, 1600 környékétől már felskálázottat jelent a gép felé (nem találtam pontos adatot).


Redditen is csak random emberek vannak, igazából csak a szenzor gyártói oldalán lehet értelmeseket olvasgatni (jelen esetben pixart, de olyan vacak az ő oldaluk, hogy a szenzor termékoldala 404 hibát dob).

2019. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!