Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek mit rontok el?...

Szerintetek mit rontok el? Miért van az, hogy a játékok grafikája tökéletes a gépemen, de a "sima windows" már nem?

Figyelt kérdés

Valamit tuti elcseszek, de nem tudok rájönni, hogy mit. A játékok grafikája nagyon szép, már-már túl szép, de a sima "windows" meg net meg ilyenek már kevésbé, a betűk ilyen picit (nagyon) hevenyészettek, néhol homályosak... Minden olyan enyhén "pixeles" itt kint.


...de mit rontok el, mit kellene átállítani? Egy emberke akit kérdeztem (aztán kiidegeltem), valami "gammákat" említett, de nem tudom, hogy az mi vagy hol kellene átrakni, hogy jó legyen.


Van erre valami program?


Vagy valami beállítás?


Vagy akármi?


Anno akkor nézett ki így mikor a régi xp-t lecseréltük "windows 7"(?)-r és elsőre ilyen lett, de aztán aki értett hozzá valamiket állított rajta és jobb lett.


...


Mit rontok el?


2019. jan. 15. 22:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Arra tippelek, hogy "túl nagy" a monitor, ez egy kisebb tv igazából. És emiatt a betűk olyanok mintha bazi közelről nézné valaki, szóval rossz látványt nyújt.


Ki lehet ezt cselezni valahogy, hogy bár nagy legyen, de ne legyen ilyen hibája?


Kérem segítsen valaki...

2019. jan. 15. 22:09
 2/5 A kérdező kommentje:

oooooké, most átállítottam a "méretezést", most tök jók lettek a betűk, de olyan mintha belenyomnám a képem a monitorba!


Fffffuuuuuuuuuuuuu

2019. jan. 15. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
A felbontás, amit a windowsnál beállítottál megegyezik a képernyő natív (valós) felbontásával?
2019. jan. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3


...ezt hol tudom megnézni?

2019. jan. 16. 00:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert fel van skálázva a GUI, magyarul a méretezés feljebb van állítva, ahogy azt már írtad is. Nagy felbontású monitorokra 125%-ot állít be a Windows, még nagyobbakra akár 150%-ot is. Ha visszaállítod 100%-ra, általában megjavul a probléma, de nagyon kicsi lesz minden.

Újabb Windows 10 verziókban valahol van olyan beállítás, hogy a betűk szebb megjelenítése, ez kicsit segít abban, hogy ne legyenek annyira elmosódottak a karakterek. Valamint még a Cleartype tunert is végig lehet nyomni, de szerintem nem az lesz itt a probléma. A gamma/kontraszt/fényerő beállítások szerintem nem segítenenének.

2019. jan. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!