Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikus OKJ ér valamit a...

Informatikus OKJ ér valamit a mai világban el lehet vele helyezkedni értelmes fizetéssel?

Figyelt kérdés

2019. jan. 15. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
El lehet, de nem olyan mint egy "rendes" egyetemi diploma
2019. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az hogy "informatikus OKJ" kissé tág fogalom.

Az informatika szakcsoportba sok féle képzés tartozik - mint például:

* CAD-CAM informatikus

* Gazdasági informatikus

* Információrendszer-szervező

* Informatikai rendszerüzemeltető

* Irodai informatikus

* IT mentor

* Mobilalkalmazás fejlesztő

* Multimédia-alkalmazásfejlesztő

* Műszaki informatikus

* Számítógép-szerelő, karbantartó

* Szoftverfejlesztő

* Térinformatikus

* Webfejlesztő

vannak köztük egyszeribb (mint például a Számítógép-szerelő, karbantartó) és összetettebb (mint például a Szoftverfejlesztő) képzések. Ráadásul képzőhelytől függően is vannak eltérések.


Nem beszélve arról hogy bárminemű képzés keveset ér, ha nem gyakorolsz mellette, nem képzed tovább magad (pláne az informatikában, ahol nagyon gyorsan változnak az aktuális trendek) - ugyanis ezek a képzések csak egy alapot adnak a későbbi munkavégzéshez.

2019. jan. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Informatikai rendszer üzemeltető érdekelne legjobban.
2019. jan. 16. 15:10
 4/5 anonim válasza:
38%

Hát én úgy gondolom, hogy ezek az OKJ képzések nem sokat érnek (legalábbis az informatikai rendszerüzemeltető), mert én ezt elvégeztem, próbáltam vele elhelyezkedni 2 helyen is, az egyik cégnél az volt a válasz, hogy küldjek be önéletrajzot, biztos lehetek abban, hogy majd el fogják olvasni, meg válaszolnak email-ben. Ebből nem lett semmi.



A másik cégnél meg már dolgoztam egy olyan pozícióban, amihez nem értek szinte semennyire (érdekes, hogy itt alkalmaztak, pedig itt szinte semennyi tapasztalatom nem volt, de itt nem volt baj a tapasztalat hiánya).


Ugyanennél a cégnél pedig lett kb. 1 hónap múlva hely, informatikai területen, rendszergazdaként, jelentkeztem is személyesen, volt egy személyes beszélgetés az informatikussal.


Ebből annyi lett, hogy menjek vissza ezen és ezen a napon, többször vissza is mentem, a válasz mindig az volt, hogy majd telefonon értesítenek, de egy idő után (kb. 4-5 alkalom után) meguntam, és már nem mentem vissza újra.


ÉRDEKES MÓDON nem az informatikustól, hanem a cég egyik vezetőjétől tudtam meg, hogy "nem volt elég tapasztalata az álláshoz",vagyis itt már (érdekes módon), ami a szakmám, itt már baj volt a "tapasztalat hiánya", a másik munkakörnél, amihez egyáltalán nem értek, ott pedig nem.


A véleményem az, hogy felsőfokú végzettség (főiskola, vagy egyetem) nélkül nem nagyon lehet elhelyezkedni komolyabb pozícióban, de még így sem biztos ismerettség nélkül.

Amire esély van elhelyezkedni ilyen végzettséggel: ilyen német gyárakban a "robotmunkára".


Ez a személyes tapasztalatom, ezt írtam le.

2019. jan. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó köszi hogy leírtad.

Ettől függetlenül szeretném megpróbálni hátha sikerül belőle vmit csinálni.

2019. febr. 1. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!