Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lassú a gépem, mit tegyek...

Lassú a gépem, mit tegyek hogy gyorsabb legyen?

Figyelt kérdés

Jópár éves WIN7 legális frissítéssel, NOD32 szintén jogtiszta frissítéssel, de AMD 3Ghz proci és 4 giga ramom van 128 Mb-os VGA-val.


Csak nem tudom hogy a hardver vagy a szoftver miatt lassú a gép, hasonló gépek repülnek ehhez képest.


2019. jan. 20. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Amikor érzed lassú, nyisd meg a Feladatkezelőt. Ott meg tudod nézni milyen erőforrásai leterheltek a gépnek. HDD, CPU, RAM stb.


Ott meg tudod majd, mi az amin javítani kell és hogylhet-e egyáltalán, Megnézed milyen processz/folyamat az ami túlzóan sok memóriát és vagy CPU-t emészt fel a rendszerben.


Ez kiindulási alapnak jó, ha már túl vagy rajta akkor sry.

2019. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Inkább a hardver miatt, az én számítógépeim kb. 7-8 évig bírták az ipart, bár hozzá kell tenni, hogy nem nagyon terheltem túl őket. Manapság már még kevésbé, hiszen mobilon is lehet internetezni, s így a jelenlegi gépem (szintén windows 7)6 éves, és egyáltalán nem lassú. Persze számítógép és számítógép között is van különbség.

Esetleg lefuttathatsz egy víruskeresést, hátha valami vírus okozza a problémát.

2019. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet hardver és szoftveres is a gondod forrása.

Hardveresen pl. a HDD állapotán romlása a hosszú évek alatt.

Szoftveresen akár a Windows Update rendszere is letudja terhelni, de akár egy Malware -t is össze szedhettél ami ellen a NOD nem sokat ér.

2019. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Futtass le egy Malwarebytes-t, lehet, hogy csak valami szemét van rajta.
2019. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Vírusirtás megtörtént, mikor lassú a gép akkor a HDD kerreg nagyon... tehát én is hardverre tippelnék de azt hogyan lehet kimérni?


HDD Sentinel szerint jó..

2019. jan. 20. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:

HDD SMART adataiból megmondható.

Az hogy az őrszem mit mond, nem megbízható.

2019. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Fizikai memória: 75%

CPU használat 22%

A legtöbb memória 450 Mb-ot a Chrome böngésző fogyasztja.

Melyik smart adatot nézzem?

2019. jan. 20. 14:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Laptoppal már jártam úgy hogy a HDD haldoklott és belassult de azt sem jelezte semmi.
2019. jan. 20. 14:31
 9/10 A kérdező kommentje:
De néha jó, néha meg sok youtube vagy ha bejön a képernyővédő (gyári windowsos) utánna lassan akar észheztérni és kerreg a winyó végig.
2019. jan. 20. 14:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Memória használat is magas, a Chrome felfalta neked is.

Célszerű bővíteni 8GB -ig ha lehet, meg SSD -re cserélni a rendszerlemez, és azon csináljon lapozófáljt.

Azért kerreg olyankor sokáig mert a HDD lapozó tálját is használja mert a RAM elfogyott.

(Erőforrás figyelőben, ami a feladatkezelőből érhető el, ott lehet igazából látni a RAM használatát)

2019. jan. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!