Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a gépemről...

Hogyan tudnék a gépemről mindent leszedni úgy, hogy ne maradjon nyoma?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szeretném eladni a laptopom (már jóideje nem használom, de szuper állapotban van, csak kaptam egy céges laptopot, így feleslegesség vált.

A kérdésem az, hogy tudnék róla mindent leszedni, hogy ne maradjon nyoma (újratelepítés nélkül). Nyilván kimásolom róla a dolgaimat, letörlök róla mindent, böngészőből a könyvjelzőimet, CCleanerrel a cookiekat, eddig eljutottam, viszont pl belépésnél az én nevem jelenik meg és jelszót kér.. utóbbit tudom módosítani, de pl a nevemet nem szeretném, ha ott lenn. Azt nem én írtam oda, talán valami e-mailes regisztráció kellett, és onnan importálta a teljes nevemet.

Amint látható, nem értek a témához :D

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. febr. 2. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha Windows 10 van rajta, a gépházban alapállapotba állítással tudod ezt megtenni. Egyéb esetben telepítsd újra.
2019. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem gyorsformázással formázod, akkor aligha van esély arra hogy értelmes adatként bármit visszafejtsenek. Otthoni körülmények között szinte lehetetlen
2019. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha operációs rendszer nélkül szeretnéd eladni, arra is van mód, olyan törlést lehet csinálni, hogy semmi ne legyen visszahozható róla.

Ezzel meg tudod csinálni (de nagyon óvatosan, sokszor nézd át, nehogy fontos, pótolhatatlan adat is maradjon rajta), tehát mentsd le máshova több példányban ami kell:

[link]

A gépben lévő összes tárolót érzékeli, adott esetben külső, USB-n csatlakoztatott winchester-t is és azt is törölheti.

2019. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alain Delon ***** válasza:
Ha totálisan le akarod tisztítani, akkor formázd másik fájlrendszerre. Az biztos eltávolít mindent.
2019. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnépszerűbb hdd full formatáló mindent letöröl az a DBAN nevű cucc (Darik's Boot and Nuke) ezzel bebootolsz és ott midnent megcsinál, SSD törlésére nem alkalmas viszont sima vinyókat lepucul teljesen.
2019. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Létrehozol egy új felhasználót, rendszergazdai jogokkal, majd abból törlöd a jelenlegi felhasználót.
2019. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Újratelepiteni nem szeretném (nem is tudnam megcsinalni). Ha formazom a winchestert, az azt jelenti, h újra is kell telepítenem az op rendszert, vagy az megmarad? (Elnézést, ha butaságot kérdezek, mint említettem, semennyire sem értek hozzá )

2019. febr. 4. 10:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem marad meg, üres lesz, nem tud elindulni sem.

Ha csak simán formázod sima formázóprogrammal, akkor vissza lehet hozni róla mindent elég könnyen.

2019. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alain Delon ***** válasza:
8: Ezért írtam a másik fájlrendszerre való formázást.
2019. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!