Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Betoppant a kék halál, hogy...

Betoppant a kék halál, hogy tessékeljem ki?

Figyelt kérdés

újra lett telepítve a gép és lett beletéve egy új proci és ssd, előtte meg egy vidi kártya

pár napja jelent meg a probléma, azóta újra lett telepítve a gép, mert egyik kék halál után belassult, egy böngészőt alig bírt megnyitni és 99% volt a cpu használata a feladatkezelő szerint, amit szintén elég lassan nyitott meg

előforduló kék halálok sorrendben:

vmi ami egy telepítés közben jött, azt hittem a telepítés miatt történt (path of exile a hivatalos oldalról)

watchdog violation

kernel security check failure

kernel (amelyik lassított, újra telepítés)

system pte misues

watchdog violation

a windows tudja egyáltalán mi a baja, azt megmondja valahol? lehet vhogy orvosolni a problémát? egyáltalán mi okozza?

van hogy az asztalon áll, és mire visszajövök meghalt, volt hogy youtube-ozás közbe halt meg


win10 education n verzió

gt 1030 vidi

athlon x4 870k proci

első 4-5 napban jól lehetett használni, gondolom nem kompatibilitási probléma, akkor el se indulna

ha vmelyik része a gépne mondta volna be az unalmast, akkor se indulna el gondolom, de igazából nem értek annyira hozzá



2019. febr. 3. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Linux-ot ha nem játszani kell a gép, hanem tanulni-dolgozni szeretnél rajta.
2019. febr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

játékra kéne a gép

tanulásra van egy gyenge laptop, a szervízből nemrég lett elhozva, csak ott tudtuk, hogy gyárihiba volt, megcsinálták (az se volt könnyű) és most jó

valahogy ez az elektronika nem igazán akar működni nálam mostanság, úgy látszik :D

2019. febr. 4. 00:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Education N verzió..próbálj meg egy windows 10 pro verziót telepíteni rá, valamint legújabb drájvereket mindenből, biost is nézd meg ha nem a legfrissebb rakj rá egyet, amiket írtál hibákat a videókártyára utalnak úgy látom, azért a bluescreenviewer nevű programot se árt feltenni ezzel kiolvashatod a kék halálok okát mely fájlok okozzák amelyeket lebontva rá lehet világítani arra h mi okozza. Egyelőre nézd meg ezt, valamint ha van másik videókártyád próbálgasd azzal is h kékhalálozik e ugyanígy.
2019. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, érdekes ötlet, ssd és proci váltás előtt lett berakva a vidi kártya (régi cuccokhoz) és azzal nagyon jól működött, nem volt kékhalál és mikor (5-7nappal később) beraktam az ssd+procit is mellé még pár napig szintén minden oké volt, ebből arra következtetnék, hogy nem a vidi kártyával van baj

a windowst leteszteltem már, a systemmel semmi baj elméletileg, drivereket meg a win10 leszedi maga, illetve a legfrissebbek voltak felrakva, mert leellenőriztem őket (persze lehet h valami driver a baja, csak nem tudom mi)


szerintem a win pro csak a home-nál jobb, az enterprise meg talán a legjobb, de ha lehet maradnék az education-nél


remek ötlet volt, hogy frssítsem a bios-t, megtettem, remélem már nem hal meg többször, ha mégis leszedem a progit amit mondasz, hátha segít a probléma megoldásában


köszönöm

2019. febr. 5. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!