Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen Linux disztribúciót...

Robi1980 kérdése:

Milyen Linux disztribúciót telepítsek HP t5740 PC-re?

Figyelt kérdés

A gépben 2 Gb Flash van ("HDD") és 1 Gb ram. Intel atom 280 CPU. Bővíteni nem szeretném.

Olyan disztribúció kellene, amely "felhasználóbarát". Fontos lenne az office az alaprendszerben és a flash támogatás a böngészőben. (Teljesen kezdő vagyok Linux terén). Kipróbáltam a Linux Mint-et live rendszerként, de ezen a hardveren így nagyon lassú. (bővíteni nem szeretném a gépet). A telepítés meg ezen a hardveren a flash memória mérete miatt ugye ki van zárva e verziónál. (Min. 10 Gb kellene csak a rendszernek...)


Köszönöm a válaszokat.



2019. febr. 14. 03:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit. A Linux nem számítógép gyorsító program, a gép sebessége független a disztribuciotol. Sőt ugyanúgy egy böngésző taccsra vágja. A flash playerrol nem is beszélve. Ilyen gépen esélytelen .
2019. febr. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát én pedig egész hajnalban keresgéltem és próbálkoztam, végre sikerült egy olyan verziót letöltenem és kiírnom USB-re, amely hajlandó volt feltelepülni:

Debian 9.

[link]


Mondtam, hogy abszolút kezdő vagyok, így "mindössze" annyit rontottam el, hogy nem grafikus a rendszer... :D Látom a nagy fekete képernyőn a karaktereket... Próbáltam újra bootolni a pendrive-ról, de nem tudom a telepítőt előcsalni, betölt a rendszer. Legalább lesz mivel szórakoznom az idén, mire nagyjából képben leszek Linux-ot illetően...)

2019. febr. 14. 06:46
 3/8 anonim ***** válasza:

2GB flash semmi komolyra nem elég. Ha felhasználóbarát disztrót akarsz, az legalább 4 giga. A debian netinst is letölti csak a többi fájlt. Azt nem is tudod live rendszerként használni.

Ha live rendszert használsz az meg alapból elég nagy performance hit. Ha másért nem is, akkor azért, mert a pendrive valszeg csak usb2.0-s.

Na de ha minden áron kínozni akarod magad, akkor a debian non-free kerneles (mert valszeg ebben a pc-ben vannak olyan hardverek, amikhez csak proprietary driverek vannak) lxde-vel.

Letölthető innen: [link]

Utána pedig linux alól dd-vel, windows alól meg win32disk imager-rel kiírod az iso-t egy pendrivera. És onnantól használhatod rendesen.

2019. febr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még probalkozhatsz külső hdd valami pici és arra linuxot feltenni. Atom esetén érdemes lehet bármely disztribuciobol az isorespin.sh letöltése és generálni egy atom kompatibilis rendszert. De azt is külső hddre feltenni. Vagy ha SD olvasó van a gépben akár egy 16os kártyára.

Akkor elindul de gyilkos lassú lesz youtube soha nem fog menni mert nem bírja.

2019. febr. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A bunsenlabs, puppy linux, lubuntu-t is próbáld ki és amelyik tetszik azt telepísd!

Nekem a sok disztró közül a lubuntu nyert letisztult, csilivili mentes és nem kell sokat modosítani, hogy jó legyen nekem.



puppy:

[link]


[link]


lubuntu:

[link]


bunsenlabs (ha jól emlékszem ebben csak angol nyelvet lehet választani):

[link]

2019. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, majd próbálkozom.

Egyébként én laikusként úgy tudtam, hogy a Linuxnak kisebb a hardverigénye, mint egy Win7-es, vagy pláne a Win10-es rendszernek,s így régebbi gépeken, ha nem játszani szeretne az ember, akkor jó választás lehet. (Vettem egy ACER Aspire ES15-ös gépet bő fél éve. Sajnos EFI-mód vn a BIOS-ban beleégetve, amin nem tudok módosítani és csak win10-el hajlandó "múkodni". Sokszor idegesítően lassú, valamint olyan szinten terheli a win10 a hardvert, hogy online video közben süvít a rendszerhűtő ventillátor, mint egy "vadászgép"... Erre próbáltam a LinuxMint-et feltenni; fel is ment, de az EFI miatt nem engedi csak a win10-et bebootolni. Még csak el sem indul a win7 telepítő, de Linux live rendszert is csak 1X sikerült valahogy elindítanom. Ha vásárláskor közlik, hogy ez van, akkor tuti más gépet választok. - online vettem; annyit írtak, hogy "Win10 op. rendszerrel", csak épp ezen "apróságokat" nem említették...


Szóval megvettem ezt a HP t5740-es gépet, de a rajta lévő XP ugye biztonsági rések miatt böngészésre nem alkalmas, a Linux meg hát nehéz ügy. Mindegy, majd próbálkozom, míg van türelmem...

2019. febr. 14. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Van olyan disztró aminek a hardver igénye kicsi.

A hardver támogatása szegényesebb mint a win 10-nek van olyan laptop amivel 100%-ig működik, van olyan is amin több probléma felmerűlhet.

2019. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Acer ES15-ön nekem egy Arch ketyeg. Nem volt gond az EFI-vel, csak ésszel kell formázni. A kérdésben említett gépre is valami hasonló disztró menjen, nagyon kell ácsolni az 1G memória okán.
2019. febr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!