Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom (csak nagyjából)...

Hogyan tudom (csak nagyjából) kiszámolni a CFM-et a ventilátor fordulatszáma és az átmérője alapján?

Figyelt kérdés
Nem mindig adják meg. Ebből a kettőből megközelítőleg meg kehet határozni?

2019. febr. 19. 09:36
 1/4 A kérdező kommentje:

Még fontos tényező lehet a venti vastagsága.

Pontlsan így sem lehet kiszámolni, gondolom nem mindegy a gyártó sem. Nem mindegy, a lapátszám, nem mindegy, hogy milyen szögben állnak. De szerintem ezek annyira nem fontosak, nekem elég, ha körülbelül tudom.

Átmérő, vastagság, és fordulat alapján ki lehet számolni?

2019. febr. 19. 09:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon bonyolult a képlete. A lapátok formája is rengeteget számít. Szóval csak fordulatszám és átmérő alapján semmi esélyed még csak megközelítőleg sem kiszámolni.

Annyi elmondható, hogy minél nagyobb és minél gyorsabban forog, annál több levegőt mozgat meg.

De amúgy minden valamire való gyártó meg szokta adni. Max a bolt nem tűnteti fel. Nézd meg más oldalon is

2019. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyen jó nagy a lapátok dőlésszöge és a felülete, illetve a ventilátor átmérője is lehetőleg 14cm-es legyen, azok általában ugye max. 1200-as fordulaton pörögnek. De a halk működésbe még bejátszik a tengely típusa is. A golyóscsapágyasok általában hangosabbak, de tartósabbak, a siklócsapágyasok pedig pont az ellentettjei.

Ettől függetlenül nagy csodát ne várj, 20-40 decibel között szokott lenni egy ventilátor min-max fordulatszáma.

Ez mondjuk nem tűnik rossznak:

[link]

2019. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gábor_79 ***** válasza:

Személy szerint az izmos ventilátorokat támogatom. Az erősebbet mindig le lehet szabályozni, de amelyiknek eleve véges a teljesítménye, azt nem fogod jobban forgatni. Ezeket is gyűjtöm. Persze van pár Noctua is, ha az kell a hidegebb hónapokra.

Erősebbek, amiket találtam: Scythe Grand Flex PWM 95 CFM [link]

Cooler Master JetFlo 120 95 CFM [link]

Akasa Viper R 140 110 CFM [link]

Thermalright TY 143 140mm 130CFM [link]

Noctua-nak vannak az ipari használatra felkészített ventilátorai, ami még gyorsabb, de drága is 158 CFM [link] Figyelgettem az áraikat régebben is és egyszer csak volt egy pillanat, amikor úgy gondolták, hogy mostantól minden terméküket dupla áron adják. Egyik napról a másikra.

Még egy, de nem a "szabványos" vastagsággal [link]

- képletet nagyban meghatározza a motor teljesítménye is. Mint elhangzott.

2019. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!