Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszergazdák! A ti szakmátok...

Rendszergazdák! A ti szakmátokban számít a papír vagy esetleg, ha valakinek megvan a szaktudása, de a végzettsége nem, akkor van esélye elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már jó ideje nézem az ilyen állásokat, de mindegyikhez kérnek papírt... Érettségi, szakma, angol nyelvtudás, német nyelvtudás, szóval elég sok mindent kérnek hozzá.

Nekem jövőre lesznek meg a papírjaim, mivel akkor érettségizek, és akkor fejezem be a szakiskolát is, úgy már talán eltudnék én helyezkedni.

Szóval szerintem papír nélkül nehézkes.

2010. júl. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Csak azért kérdezem, mert programozásnál nem kérnek sok helyen.


Amúgy te 2 éves sulit végzel?Milyen?

Meg vagy vele elégedve?

2010. júl. 2. 07:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem a rendszerinfó szakirányt, csak épp a vizsgát nem tettem le belőle. (Nem részeltezném, önhibámon kívül.) Sajnos sok helyen ezzel nem fognak felvenni. Most másfél évig iskolai rendszergazda voltam, ott nem kérték, de a legtöbb munkahelyen kérik, vagy legalábbis valamilyen rokon szakmában (programozó, mérnök, ritkább esetben gazdasági informatikus) megszerzett felsőfokó végzettséget elvárnak.
2010. júl. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A rendszergazdák mit tesznek cégeknél? Úgy halottam nincs semmi értékük. Én programozónak tanulok PHP+MySQL+JavaScript de nem lessz hozzá végzettségem de aztmondják a programozókért 2 kézzel kapnak nem számít a papír. Nem fikázni akarok de amit tud egy rendszergazda egy átlaguser is meg tudja tanulni 1 hét alatt sztem amire a rendszergazdák beülnek 3-4 éves sulikba:)
2010. júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"amit tud egy rendszergazda egy átlaguser is meg tudja tanulni 1 hét alatt sztem amire a rendszergazdák beülnek 3-4 éves sulikba:)"

Én sem fikázni akarok, de egy rendszergazda munkája nem annyiból áll, hogy félévente újratelepít egy Windowst, feltelepít két drivert, meg leirtja a vírusokat Gizike laptopjáról.

Amikor van egy több tíz, vagy akár többszáz PC-ből álló géppark, és mondjuk ott kell hálózatot kiépítened, gondoskodni róla, hogy a rendszer stabilan működjön, midnen gép használható, kártevőktől mentes legyen, biztosítani kell a rendszeres biztonsági mentést, adott esetben megtenni a megfelelő intézkedéseket, hogy a munkaidőt a dolgozók ne a chat.hu meg a puruttya látogatásával töltsék, be kell konfigurálnod és használható állapotban tartanod a vállalati levelezést, stb, na kétlem, hogy egy áltag felhasználó ezt mind egy hét alatt elsajátítja. Persze, ezek nagy részét csak egyszer kell jól belőni, és onnantól működik, de ahhoz, hogy azt meg tudja csinálni, nem kis tudás kell.

És akkor ezeken felül általában a nyomtatók, faxok ellenőrzése is az ő feladata - mondjuk a toner cseréhez tényleg nem kell 200-as IQ - , valamint őt fogják odarángatni, ha valamelyik memória, alaplap, proci, vinyó, stb. tönkremegy, és az ő feladata megállapítani a hibát és kijavítani. Ezeken felül a fennmaradó időben meg foglalkozhat Gizike laptopjának a vírusmentesítésével, meg a többi mindennapos gonddal, amik elő szoktak fordulni.

Megnézném, hogy egy átlag felhasználó mit kezdene, ha odatennék egy 50 PC-t tartalmazó céghez, ahol valamiért nem működik a hálózat, hogy vajon mikorra tudná orvosolni a hibát.

2010. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, és egy apró megjegyzés:

"Úgy halottam nincs semmi értékük."

Valóban, csak nélülük könnyen megbénulhatna a munka. Attól, mert nem látványos, amit csinálnak, még nem értéktelen a munkájuk.

2010. júl. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az igaz de ezeket én is megtudom csinálni alkatrészcsere abba mester vok:) az nem nagy kunszt és az áltaguser-t rosszul fogalmaztam meg az átlagtól kicsit okosabb user meg tudja csinálni.
2010. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze, nem feltétlenül kell papír, hogy tudjad. Meg ha jól tudom, a rendszergazdai papír az OKJ-s végzettség, és nem főiskolai/egyetemi.

Én másfél évet lehúztam iskolai rendszergazdaként, főiskolai végzettséggel, rendszerinformatika szakirány után, úgy, hogy elég sokat bütykölgettem addig is gépeket, de mégis adódtak olyan feladatok, amire egy szimplán önszorgalomból önmagát képző ember nincs felkészülve.

2010. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez teljesen így van. Bár aztmondom hogy okj-s vizsgát sose tennék már sok helyen utánakérdeztem ismerősöktöl is. Egyhangú volt mindenkitől a válasz: OKJ-s papírral többet ártok mint használok ha el akarok helyezkedni programozóként. (de ezt nem mindenre értik hanem csak pl a programozóra) mert ugye hát okj...magyarul ha tudod és jól csinálod nem kérnek papírt. Rendszergazdához azért kérnek papírt mert bárki beülhetne rendszergazdának nekem is van ismim az egész nap csak a pronóoldalakat lesi meg firkál vmit a vírusokról azt ennyi a feladata meg ujbóhúz néha 1-1 os-t és ennyi. Értitek szal egy programozó más oda nem mehet el akár ki azért nem is kérnek papírt mert ahogy meglátják hogy nekiáll mit hogyan csinál mennyire pro akkor úgyis tudják hogy tudja de pl egy rendszergazdának felveszik mutassa meg mit tud pl win 7-be bállítja magát adminnak vagy egy filenak 777 jogot ad vagy ujbolhúz egy os-t már akkor az szakértő és pont ezért kérnek papírt. Na jó persze ez munkahelytől is függ! De komolyan nem nézek le 1 rendszergazdát se csak sztem ez így van vagy nagyot tévedek? Egészítsetek ki nyugodtan.
2010. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jah még annyival kiegészíteném az előző válaszom hogy programozók közt is van rengeteg kókler ma. Sok olyannal beszélek aki programozónak hívja magát attól hogy fel tud rakni egy ingyenes cms-t szal borzasztó és ilyenek veszik el az igazi programozóktol az állásokat.Bár még nem jelentkeztem állásra de látom mi a helyzet lassan eljön annak is az ideje.
2010. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!