Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol lehetne venni PC-t Win98al...

Hol lehetne venni PC-t Win98al retro játékokhoz?

Figyelt kérdés
Kings Quest 7! Nem virtuálisan megosztottan, hanem csak Win98 operációs renszerrel, komplett gépet. Milyen gépnek kéne lennie hogy a régi játékok fussanak rajta? Pentium 3? Pentium 4? Segítsetek!!!

2019. márc. 8. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell oda venni semmit, egy emu és kész [link]
2019. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan.

A Windows 98 terméktámogatása lejárt, így hivatalosan már nem kapható.


Külön-külön használt gépet, és kibontatlan angol Windows 98-at lehet még kapni például az eBayen, de csak egy játékért nem éri meg.


A King's Quest 7 kapható Windows 7-hez futtatható változatban:

[link]

2019. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A játék több helyen is kapható tudom. De azoknál azt írták hogy Dos Boxot vagy vmi hasonlót kellene felrakni. Ez nekem bonyolult és nem megy. Biztos hogy a megjelölt linken kapható fut Windows 7 alatt? Mert akkor már meg is oldódott a probléma!
2019. márc. 8. 19:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ott szerepel a leírásában:

"Game details

...

Works on: Windows (XP, Vista, 7)"


illetve a minimum rendszerkövetelmények között:

"Minimum system requirements:

System: Windows XP or Vista"


Illetőleg a gog.com pont ezzel foglalkozik:

"Upgrading classics for present-day


Even if the game is older than you are, we test it thoroughly, fix all the bugs, and apply patches so it runs flawlessly on your next-gen PC and on modern OSs."

[link]

2019. márc. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég pentium 3 is arra win98 de olcsóbb egy pentium 4 jófogás, hardverapró tele van pár ezer forint egy komplett gép. Xp-t rá legtöbb 95-98 as játék nem okoz gondot neki. A gog-os verziós játékok fut win7 win10-en is.
2019. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak még egy kérdés. A Gog-os oldalon valami olyat olvastam, hogy csak vmi letöltökodot küldenek! Ez tényleg igy van, vagy megkapom a lemezt?
2019. márc. 13. 10:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a modern világban lemezt már nem fogsz kapni.

A GOG-nak is - a Steam-hez, az Originhez és a uPlayhez hasonlóan - egy kliense van, ami kezeli a letöltött játékokat - ez a GOG Galaxy:

[link]

2019. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez nem jo hir... Anno a Sims 4 et is igy vettem, 50€ért, hàrom napig probáltam letölteni, mindig megakadt és előről kezdte... Elfogyasztott 30€ internetet, és mégse töltött le... Elajándékoztam. Soha többet ilyet!
2019. márc. 13. 16:29
 9/13 anonim ***** válasza:

Emulátoron, dosboxon nem olyan élmény retro gamézni mint egy korabeli gépen és rendszeren. Azt mondom hogy már egy Pentium 3 is túl modern ezekhez és szaladni fog rajta minden ami 286-os gépekre készült és a megjelenítés sem olyan. Egy 486dx 40-100mhz az ideális vagy még inkább a modernebb de tutiretró 486dx5 133mhz 3.34V fesszabályozós processzoral. Ezek tudták a 200Mhz-et is 486-os architektúrával. A lényeg hogy ne egy hightec Pentium legyen MMX támogatással.

A Windows 98-at lehet használni erre attól még hogy nincs támogatása. A DOS - nak sincs mégis használják komoly helyeken is.

2019. máj. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb megoldás egyértelműen a Pentium 4 vagy Athlon XP. Azok általában nagyon jó Windows 9x kompatibilitással rendelkeznek és egy alaplap+proci+RAM triót simán megkapni 2-3 ezer forintért. A videokártya már egy kicsit több gondot jelenthet. Szerintem a legjobb Windows 98-as kártya a Geforce 4 Ti, de ha a 4200-nál magasabb kategóriára vágysz, az nagyon ritka és drága.


Ami a GoG-ot illeti, az ott vásárolt játékok DRM mentesek és le lehet tölteni a telepítőt és a kliens nélkül játszani. Viszont ezek általában patchelt változatok, amik nem biztos, hogy korhű hardveren is mennek. Ezt még ki kell próbálnom.


Ami még nagyon rugalmas tud lenni, de sokkal drágább és sokkal több utánajárást igényel, az egy AMD K6-III+ alapú Super Socket7 rendszer. A proci nagyon jól skálázható, újraindítás nélkül változtatható a szorzó, plusz letiltható az L2 cache is, amivel igény esetén simán vissza lehet lassítani 386 szintre, ha meg alapbeállításon használod, kb. egy Klamath Pentium 2 szint. Videokártyának jó esélyed van találni egy Riva TNT2 Pro-t, bár az ideális választás egy Voodoo 3 volna, de az nagyon ritka és még annál is drágább.

2019. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!