Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot ajánlanátok...

Milyen laptopot ajánlanátok programozasra?

Figyelt kérdés

Sajnos a mostani laptopomon a fejlesztői környezetek már laggolnak ,illetve minden egyéb más is ,ha több program van megnyitva egyszerre. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy leginkabb programozasra ,illetve több program együttes használatának a céljából szeretnék vásárolni laptopot.


300e ft-ot szannek rá.



2019. márc. 12. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk a fejlesztés elég sok rétű dolgok, ha 3D-zel, akkor nem elég egy integrált vidkari.


Egy sima winfos, vagy java alkalmazás írására db-vel:

Kell bele:

250es SSD. Esetleg egy másodlagos winyó, vagy külső.

16 GB RAM

i5, vagy combos i3 elég, ennél több nem kell

Nagyon fontos a BILLENTYŰZET! Divat mostanában kihagyni olyan billentyűket, amiket egy programozó használ: insert, break, scroll lock. Nem mondom, hogy mindet használja mindenki, de insert nélkül egy laptop nem programozónak való és HP mostanában ezt a billentyűt száműzte, helyette vannak felesleges hülyeségek.


AC wifi

FullHD, Matt monitor, 13-14" - egyéni preferencia. Ha hordozni akarod 14-nél nagyobb nyűg, 13 alatt meg már nehéz olvasni a monitort.

USB-c a dokkoló miatt jól jön.

Legalább 2 extra USB csati az egérnek és külső bill-nek, vagy külső hdd-nek, bár otthonra úgyis hub-ot vagy dokkolót ajánlok.

Videó kimentnek legalább egy HDMI, de nem árt egy D-Sub-sem. Még mindig D-Sub-os a legtöbb projektor. Dokkoló elbír 2 monitort lazán.

Mindenképpen jó hozzá legalább egy extra monitor, főleg, ha sok alkalmazást nyitsz meg egyszerre. Nos Win10 szuper idiótasága, hogy mai napig nem képes rendesen különböző felbontású monitorokat egyszerre kezelni. Ezért jó, ha a laptop is fullHD-t tudja.


DVD író nem kell.

2019. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Esetleg tudnal olyan megbízható honlapot mondani,ahol össze lehet állítani ezekkel a paraméterekkel bíró laptopot?


Illetve ez kb mennyibe kerülne?

2019. márc. 12. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok sem boltot, sem összeállítást.

Azt tudom, hogy SSD-t magamtól is bele tudom rakni a laptopba és nem fogom a gyártóét megvenni, mert drágán adja, inkább veszek bele. A benne lévőt vagy beszámítja a bolt, vagy veszek neki egy külső házat (2-4 ezer között) és használom külső vinyóként

RAM-ot is utólag lehet bele venni. Ha boltban veszed, akár beszámítják, ami a laptopban volt. Ha 1 slot-on van benne 8GB első körben elég, később lehet bele venni második 8GB-t, ha kell.

PCX, Ipon, Aqua. Én ezekkel a boltokkal meg vagyok elégedve.

De van annyi bolt, hogy ember legyen a talpán, aki meg tudja mondani, hol érdemes. (Amit biztos nem érdmes: mag, bestbuy)


Lenovót én kerülöm. Olcsó, de nem csak árban, hanem minőségben is.


Ha elég az integrált vid kari, akkor első körben:

[link]


Aztán az is kérdés, hogy feltétlen windows kell-e oprendszerre. Mert ha nem, akkor lehet gondolkodni MAC-en és linuxos gépeken is. Vagy eleve egy Hackintosh-nak megfelelő gépet venni, amire később rá tudsz rakni egy mac-et, linuxot, vagy akár win10-et is.


Ha kérsz ajánlatot boltokból, még mindig oda kell menni megnézni, hogy a billentyű milyen, a touchpad milyen, a perifériák normálisan vannak-e elhelyezve, a bekapcsológomb használható-e (lenovónál néha megnyomhatatlan).

Aztán nekem még az is fontos programozásnál, hogy angol billentyűzet legyen. Attól függ, kinek veszed majd. De pl angol billentyűzettel a MAC olcsóbb, mint magyarral.

És kisebb gépen is lehet programokat írni.


Amúgy laptop.hu és notebook.hu is nagyon színvonalas keresőt alkotott meg és PCX és ipon áruházé is használható. Azokkal is nézd meg, nehogy egy helyről érdekődj, mert a végén egy oszló műanyagos lenovót, vagy egy billentyű szegény hp-t veszel :)

2019. márc. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Sajnos a linket nem nyitja meg. Egyébként ilyen paraméterekkel leginkább a gamber laptopok bírnak. Szerinted azt is jó ötlet venni programozásra?

2019. márc. 12. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent SZÁMODRA, hogy programozásra akarod használni?



Megnyitok egy MySQL szervert, egy PS-t, egy postmant, egy java alkalmazást, egy webszervert, egy ticketing rendszert és máris 6 GB memória elfogyott. Akkor még indítok 2 virtuális gépet és telefon szimulátort, hogy megnézzem különböző telefonokon hogy néz ki az alkalmazás. Máris eltűnt újabb 5 GB RAM. És akkor még jön egy távoli asztal, a chat programok, a youtube-on a zene... nyitok egy chrome-ot, újabb 3 GB RAM eltűnt :)

Nekem 16 gb memória szükséges a napi programozós munkához.

Az egyik monitoron az egyik kód van, a másikon a log és a gui, a harmadikon a távoli asztal, a fordító, lib kezelőm.

SSD ma már olcsóbb. HDD-vel 5 perc, mire beloadáol a fejlesztői környezetem. SSD-vel 25 sec. A bootolás is sokkal gyorsabb.

Egyszerre fut ratja egy winfos és egy linux


Én programoztam kisebb gépeken is. Ha neked kisebb kell, szerezz azt.


Mit akarsz programozni és milyen szinten?

Amikor egy 2gb memóriás core2-n programoztam linux alatt, akkor elég volt egy 50 ezer forintos használt laptop, azon nem virtual gépet futtattam, hanem chroot-oltam a felhasználói környezetet. Az apache azon is futott, mysql és lite sql szintén használható volt. PHP helyett a python + cgi ment rajta és hatékonyabban, kisebb erőforrással, mint a PHP. Hálózati vezérlőket tudtam írni c-ben, amit 3rd party-ként használt a kódom, ha kellett.


Az a laptop 15.4-es volt és sehol nem fértem el vele. A felbontása 1366x768 volt, amin nem fért el 2 terminál egymás mellett 80 karaktere felbontásban. Ma 120 karakternél töröm a sorokat és 2-t, de néha 3-at is szeretek egymás mellett nézni.


Sőt! P1-esemhez 12"-os monochrome képernyő volt. Ott 1 terminál volt összesen látható. Nem is volt GUI rajta. 16MegaByte rammal, nem Giga, Mega. Floppy-ra ráfért a linux kernel és egy zenelejátszó is! 80 másodperc alatt bebootolt!


Azért krumpli szervert nem üzemeltettem soha, de akár egy raspberry pie is elég lenne programozásra. 16 ezer Forint.


Mit jelent, hogy programozásra akarod használni?

Mit akarsz programozni? Ha programozni szeretnél elkezdeni, akkor egy tök alap gép elég 150 ezerért. i3, 8gb RAM, HDD, ArchLinux vagy win10.

Ha csak egy notepad++ kell és egy python, meg egy böngésző, amin tudsz Stack Overflow-t olvasni, akkor kevesebb is elég lehet. Akár használtban.


Matt monitor könnyebben olvasható. Fényes monitornak élethű szintei vannak. Elsőn írni jobb, meg olvasni éb bárhol megteheted; másikon filmet nézni, képet szerkeszteni és csak fénytől védett helyen.



Mit jelent SZÁMODRA, hogy programozásra akarod használni?

2019. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Valóban kicsit hiányosan fejtettem ki az egészet ,ezért élnézést kérek.


A helyzet az,hogy mikor még egyetem előtt elkezdtem programozni akkor csak sima c-ben programoztam codeblocks felületen.De mire az betöltött volt egy 5 perc... Most egyetem elkezdtünk Javaban programozni és itthon leszedtem annak a fejlesztői környezetét. Nah de mire az bejön kb 10-15 perc.. emellett kövi félévbe jön a mysql , c++ ,php és még sorolhatnám.. Jelenleg a java mellett használok notepadet az assembly programozás miatt,de az még elmegy. Ráadásként még le kell szednem egy linuxot is ,mert a különböző script nyelvek,mint az awk bash stb.. azokat is használnom kellenne és azon a legoptimálisabbak + az egyetemen is csak linuxot használunk VIszont a jelenlegi laptopomra ez lehetetlenség.. és ahogy említetted is ,nekem se fér ki semmi ,de sajnos rá vagyok kényszerülve.


Magyarul mikor leülök itthon gyakorolni az egy fél órás előkészületet jelent ,mire minden betöltődik és ezekután lekezdhetek úgy gyakorolni ,hogy LAGGOL minden..

Tehát nagyjából arra kéne a laptop ,hogy amiket felsoroltam azokat elbírja úgy,hogy ha egyszerre nyitom is meg őket.

2019. márc. 13. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell elnézést kérni. A programozás nagyon széles skálán mozog.


Sima notepad helyett ajánlom a notepad++, vagy a sublime, vagy a visual studio code alkalmazásokat.


8gb ram és SSD nagyon fel tudja pörgetni a dolgokat. Főleg, ha win7/win10 a rendszer. i3 alá én nem adnám. Nekem egy olcsóbb ssd-m van. Valami toshiba, nem is én választottam, csak kaptam. 6x gyorsabb, mint a hdd volt, amit a laptophoz adtak.


A mostani géped milyen paraméterekkel bír?

2019. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!