Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond, egy eleve...

Mi lehet a gond, egy eleve "jó" kategóriába tartozó géppel? (PC)

Figyelt kérdés

Van egy gépem

Konfig: Videókártya - GTX960 (4GB)

Processzor: I5-4690k

Még mikor fejlesztve lett a procival, GTA5 (játék) KB med-high grafikán ment (Youtube-on ezzel a konfiggal sok videó van, meg lehet nézni) rá 1-2 hétre (új alkatrész vásárlás után) már nem ment low-on se. Újra lett rakva nem egyszer más-más windows-al, volt aki neten keresztül ránézett de senki se talált problémát vele. Valakinek van ötlete mi lehet a gond, ami miatt nem úgy teljesít ahogy kéne? Gondolom 144-es monitor nem segítene, és ha vennék egy SSD-t attól sem kapnék 20+ FPS-t vagy nem szűnne meg minden lag (akadás). A driverek frissítve (Nvidia experience). Jó lenne ha egy hozzá értő ember akinek van egy kis ideje írna egy pár ötletet ami miatt szar lehet, nekem már ötletem sincs sajnos :/ Köszi ha végig olvastad



2019. márc. 23. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
1001 oka lehet ennek. Ezt így nem igazán lehet megmondani látatlanban.
2019. márc. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 pinkpancser ***** válasza:

Sok oka lehet! Ennyi idő után paszta kiszáradás kizárt (legalábbis rendes anyagokkal), de hőmérsékleteket érdemes megnézni. Aztán rá lehet nézni a procihasználatra is, mert ha bányászprogi megy a háttérben akkor az visszafogja a gépet.

SSD pedig a betöltési és bekapcsolási időt fogja javítani, de +FPS -t nem ad.

2019. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, sok oka lehet, de pénzem nincs, barátok/ismerősök híján pedig kit megkérdezni sincs.

Túlmelegedés nem hiszem, igaz hogy nincs +hűtésem de bekapcsolásnál még nem melegedhet túl, márpedig akkor sem fut normálisan a cucc sajnos, pont ezért próbáltam meg bekapcsolás után megnézni, de ugyan olyan volt :/

A bányászprogram még elképzelhető lenne talán de WIN10-nél megszokott hogy húzza alapból a gépet sajna. Az tény hogy pár ujratelepítéssel ezelőtt volt feltörve a gépem, de nem hinném hogy ilyen sok újratelepítés után bármi maradt volna rajta, ami lehúzná a gépet. Az a baj hogy így elég tanácstalan vagyok, mert láthatóan YouTube-on is fent van hogy ezen a gépen mennie kéne rendesen, az én életembe meg még ennyi sem jött össze eddig :/

2019. márc. 23. 13:46
 4/10 pinkpancser ***** válasza:
Melegedés lehet pár másodperc után is! Találkoztam olyan géppel ami a BIOS-ba belépéskor már 90 fok felett volt...
2019. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, a régebbi laptop az ami melegedik, én nem ugy vettem észre hogy ez annyira melegedne.. Ha meg ilyen hamar melegszik azon 2 szaros venti nem segit szerintem.. Más ötletem pedig nekem se nagyon van.. pedig jó lenne megoldani, esetleg rájönni mit kéne venni hogy tutira használható legyen végre..
2019. márc. 23. 19:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Gondoljátok van olyan oldal ahol valaki komolyabban tud vele foglalkozni? Nekem már ötletem sincs :D
2019. márc. 23. 19:44
 7/10 pinkpancser ***** válasza:
Ha laptop melegszik akkor ajánlott újrapasztázni (Arctic MX4 az jó és nem is drága) és a hűtő lamelláit letakarítani, mert az begyűjt minden szöszt és port így nem tudja leadni a hőt.
2019. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A nagy gép a prioritás, a laptopot nem én használom csak netezésre van használva, csak a napokba eléggé furcsa volt, késleltetve érzékelte az írást stb, de most elvileg jó. A prioritás az én gépemen van, ami azért annál a 10-20 ezernél többet ér mint a laptop és nem tudom arra használni amire akarom.. Csak nem tudok kit megkérni hogy nézze meg, amennyi tőlem telt már megtettem több ötletem nincs.. Egyébként fun fact, mikor megcsináltam a GTA5 benchmarkot ott probléma nélkül 100+fps volt. Az a baj nincs pénzem hogy elvigyem megnézetni vagy ilyesmi, így meg egész nap max YouTube-ozni tudok mert már mindent meguntam, ami érdekel azzal pedig egyszerűen nem tudok foglalkozni :/
2019. márc. 23. 20:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismertem olyan PC-s fórumot, ahol nagyon segítőkészek voltak, ott biztos segítettek volna, de sajnos az megszűnt..

A PH lapcsaládot meg azért nem ajánlanám különösebben, mert ott leginkább egymás fényezésével vannak elfoglalva a szakik.

2019. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És nem tudnátok esetleg ajánlani valami oldalt, ahol nem tudom privátba mondjuk tudnék beszélni valakivel, elküldeni az adatokat esetleg, max képekbe megmutatni? Elég jó lenne, ötletelgetni beszélgetni valakivel :)

Köszi a válaszokat amúgy

2019. márc. 23. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!