Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "a windows nem telepíthető a...

Niro kérdése:

"a windows nem telepíthető a 0. lemez 1. partíciójára" probléma, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Péntek délután gondoltam felteszek egy Linuxot a gépemre mivel a windows nekem nem valami szimpatikus, a telepítés nem volt valami sikeres, hagytam szombat reggelig, ugyan ott volt mint péntek délután, gondoltam akkor vissza teszem a jó öreg win10-et, aztán kaptam ezt a hibát. Megnéztem egy csomó fórumot, diskpart, list disk, clean, convert stb mindent megpróbáltam, pendrive ra is tettem egy másik windowst nem is egyet, próbáltam (win7, 8.1, de még XP t is) valami probléma mindíg volt. Próbáltam debiannal ott is valami errort írt. Fontos lenne hétfőre megcsináljam a laptopot mivel sulira kellene nem fontos linux, bármelyik windows megoldás tökéletes csak jussak valamire. Köszönöm a válaszokat előre is mindenkinek.
2019. márc. 24. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Azt is szokta írni, hogy miért nem. Ez így csak találgatás. Vagy nem GPT a partíció vagy csak egy kicsi recovery partíciót jelent az az 1-es...
2019. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennek is utána jártam már, megpróbáltam a dolgokat viszont sokra nem jutottam a videó alapján, azért ment a zöld kéz.
2019. márc. 24. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Én a következőt tenném (de nagyon-nagyon óvatosan!!!):

Be boot-olsz live lemezről, bármilyen live linux segítségével.

Ha a lemezen teljesen biztos, hogy semmi más partíció nem volt, adatok nem veszhetnek el, vagy biztos, hogy minden le van mentve, én nulláznám az egész merevlemezt és megpróbálnék úgy telepíteni.

Megnézném, hogy melyik a merevlemez eszközazonosítója és felülírnám nullákkal.

Remélem, nincs több merevlemez a gépben...

Nagyon-nagyon óvatosan és tényleg győződj meg róla, hogy nincs partíció (akár volt "D:" meghajtó, ahova adatok át lettek helyezve)

dd if=/dev/zero of=/dev/<merevlemezeszközneve> bs=16M

Egész merevlemezt felülírja, gyakorlatilag mintha új lenne, ekkor egyetlen partíció sem marad és minden adat el fog veszni, nagyon óvatosan e parancs használatával.

Ha már semmi sem segít és garantált hogy fontos adatok nincsenek a lemezen, én ezt tenném.

2019. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Jaja ilyenkor nullazni kell
2019. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszi szépen. 😄
2019. márc. 24. 14:35
 6/7 qkker1 ***** válasza:
UEFI kompatibilis booot pendrivét kell csinálni, RUFUS megoldja.
2019. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült linuxal megoldani most már pörög fel a windows, köszi srácok a helpet
2019. márc. 24. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!