Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » OneDrive mennyire megbízható?

OneDrive mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Csináltam egy ingyenes fiókot nem fizettem érte.Kaptam 5Gb helyet. itt ennél a fióknál van olyan hogy megszünteti idővel ugy értem ki próbálási lehetőség csak vagy örökös? Ezt azért kérdezem mert ha örökös akkor én elkezdek rá feltölteni amire szükségem van. Elég gyors jobban tetszik mint a google tárhelye mert az nagyon lassú mert csak kb/s el töltött nekem mindig ez meg a netem teljesitményével.
2019. ápr. 10. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a mondás is tartja_

"Semmi sem biztos a világon, csak a halál és az adó"


A OneDrive is megszűnhet,átalakulhat, módosulhat.

Éppen ezért ha valami fontos számodra ne csak ott tárold, hanem szerezz be egy hordozható merevlemezt (vagy ha többen akarjátok elérni ezen állományokat, akkor egy NAS-t) és készíts mentést arra is.


Illetve ha nagyon titkos adatokat akarsz tárolni felhőtárhelyen, akkor használj titkosítást (szóval kulcs nélkül ne lehessen beletekinteni az állományba) és anonimizálást (szóval a fájl nevéből ne lehessen "kitalálni" a tartalmát).


Erre ott az oDrive illetve a Cryptomator.

2019. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Teljes mértékben megbízható. Mai napig létezik vannak rajta adataim.
2019. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Láthattuk már az interneten, ahogy jónéhány örök életűnek hitt szolgáltatás kimúlt. Ha 10 éve bárkit megkérdeztem volna, hogy szterintük az MSN Messenger meddig fog létezni, nem hiszem, hogy bárki 2030 előtti dátumot adott volna meg. A valóság pedig egészen máshogy alakult. De pl. örök életűnek gondolt szolgáltatás volt a Yahoo Photos is. Aztán megszűnt. Persze, jobb esetben jó előre figyelmeztetnek, de az ördög soha nem alszik. Én nem bíznám az életem kizárólag egy online tárhelyre. Ki tudja, meddig fog működni? Mi van, ha véletlenül megsemmisül a szerverperkjuk? Vagy más okból elérhetetlenné válik.

Stabil és biztonságos, de nem lehetünk benne biztosak, hogy ez mindig így lesz.

2019. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy egyik napról a másikra nem fog figyelmeztetés nélkül megszűnni, az biztos, de én a Májkrémszofttól nem használnék semmit, mert amihez hozzányúlnak, csak elrontják (lásd Skype).


Van amúgy millió felhő szolgáltató, van, amelyik baromi olcsó. Én pl havi 4 dolcsit fizetek 500GB tárhelyért.

2019. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!