Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszergazdai jogosultság...

Rendszergazdai jogosultság kevés? Nem tudok mappát törölni?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy Windows XP Mode-ot virtuális géphez, de meggondoltam magam és hiába akarom törölni rendszergazdaként, megtagadja a törlést. Ráadásul írásvédett is.

"A fájl módosításához forduljon engedélyért a következőhöz: SYSTEM"

De nem tudok ehhez a 'SYSTEM'-hez hozzáférni. Hiába állítottam át a felhasználók és rendszergazdák engedélyeit teljesre az egész :C meghajtómon, amin az a bizonyos XP-s mappa van, a Shift+Del lenyomásakor azt írja ki, hogy "a fájl meg van nyitva egy másik programban"(?).


Most akkor ezzel mit csináljak? Soha nem tudom majd leszedni a gépemről ezt a felesleges mappát/fájlokat, mert nem tudom a SYSTEM-en keresztül törölni?



2019. ápr. 22. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Eltávolítottad előtte e telepített programok közül?
2019. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs a telepített programok között.

Egy 'Windows XP Mode' mappában van egy 'Windows XP Mode base' VHD fájl (van Daemon toolsom, így azzal az ikonnal mutatja), két txt fájl (írásvédettek), plusz egy '128069031380' nevű almappa, amiben Chrome HTML fájlok vannak.

Mindez a :C meghajtóm 'Program Files' mappában. Abszolút nem értem ennek a miértjét.

2019. ápr. 22. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor talán bent van a Daemon Toolsban képfájlként?
2019. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez jónak tűnik:

[link]

2019. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, nincs. Egyetlen játék van rajta a :H meghajtón.
2019. ápr. 22. 20:09
 6/8 anonim ***** válasza:

... és egy másik:

[link]

2019. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A linkelt oldalon lévő leírás azért nem jó, mert egyáltalán nem lett telepítve végül a virtuális PC, csak ezt a "mode"-ot szedtem le még előtte.
2019. ápr. 22. 20:11
 8/8 A kérdező kommentje:

Srácok, találtam egy alternatívát. Először kipróbáltam egy fájlnál, hogy: Tulajdonságok - Biztonság - Speciális - Tulajdonos, és ott a SYSTEM helyett a PC-t neveztem meg, majd az engedélyeknél teljeset adtam a PC-nek is. Ezután tudtam törölni azt a fájlt, majd ezt megismételtem az egész mappával, és így sikerült az írásvédettséget megkerülnöm.


De azért köszi a válaszokat. :)

2019. ápr. 22. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!