Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben 2 dolgot csinál előszeretettel a gépem (asztali PC), és mivel én nem értek hozzá, reméltem nektek lesz valami tippetek, hogy mi lehet:


Az egyik az internet. Routerből kapja a netet, közvetlen kábellel, viszont mostanában gyakran megszakad a kapcsolat és - bár szó szerint nem emlékszem a kiírt hibaüzenetre - valami olyasmit ír ki, hogy nem érzékel internetkábelt. Ez eddig pár másodpercen, pár percen belül helyreállt, de most csak egy újraindítás után.


A másik dolgot igaz csak 2. alkalommal csinálta nemrég, de az is elég egy fura dolog. A monitorom egyik pillanatról a másikra kikapcsolt állapotba kerül, azaz, hogy pontosan fogalmazzak olyan, mint, amikor kikapcsoljuk a számítógépet, de a monitor még be van kapcsolva és egy rövid ideig látszódik az a bizonyos "no signal" jel. Azonban ez is pár másodperc alatt eltűnik és újra működik minden rendesen.


Mi okozhatja ezt? A kettőnek lehet köze egymáshoz vagy 2 teljesen külön dolog?


2019. ápr. 22. 21:58
 1/2 fersk ***** válasza:
Kontaktushiba a legvalószínűbb, net- és monitorkábel csere lehet, hogy segít.
2019. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A router maga új, új a kábel is hozzá, szóval azt nem gondolnám, hogy kontakthibás lenne, bár ez csak az én hozzá nem értő véleményem.
2019. ápr. 26. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!