Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem lehet per jelet...

Miért nem lehet per jelet megadni mappanévnek?

Figyelt kérdés
Néha jól jönne ez a funkció viszont most elgondolkoztatott hogy miért nem engedi egyik operációs rendszer sem a per jelet mappanévnek?

2019. máj. 3. 16:50
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a címsort / vagy \ jel (rendszertől függően) válassza el a mappákat, ezek jelölik az alelemeket. Na ezért nem lehet használni. Más szerepük volt.
2019. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
De attól még nem lenne megoldhatatlan a használata csak ez olyan kis apróság hogy egyik programozó sem gondolt rá. Vagy rosszul gondolom?
2019. máj. 3. 16:57
 3/59 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul gondolod.. Azt használja elválasztójelnek, ha őszintén ha te ránéznél egy ilyen címre:


C:\asdasd\dsa\xasd\612\231


Akkor ebből melyik lenne egy mappa, melyik kettő mappa, és melyik 3 vagy több mappa egy névvel? Te sem tudod, mindet egyesével megnéznéd létezik-e, de ha van \612 nevű mappában \231, és van olyan mappa is, hogy \612\231 akkor mit csinálsz?

2019. máj. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod. Az elvalasztokarakter azert van, hogy legyen elvalasztokarakter, ami a mappaneveket, fajlnevet elvalasztja. Hierarchikus fajlrendszerben (marpedig a legtobb fajlrendszer az) muszaj lennie ilyennek. Ha lehetne benne ilyen karakter, hogyan tudnad eldonteni programbol, hogy amit latsz az a fajl neve, vagy a fajl helye es neve?
2019. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
Csupán én csak azon elmélkedem hogy sok dologról gondoltuk azt hogy lehetetlen ami végül bekövetkezett. Ha 30 évvel ez előtt azt mondom hogy ha a telefonom hall egy zenét meg fogja tudni mondani hogy mi a zene címe ha szerencsém van csak kiröhögtek volna hogy fogyatékos vagyok rosszabb esetben kiverték volna belől a xart is hogy ne magyarázzak baromságokat.
2019. máj. 3. 17:55
 6/59 anonim ***** válasza:
100%

Itt most elemi dolgokról beszélünk.

Nem lehet, mert így működnek a fájlrendszerek.

2019. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
100%
De, lehet. Én most siman csináltam egy "per jel" nevű mappát. Van még kérdésed?
2019. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

[link]


∕ Ezzel az osztójellel (nem perjellel) működik, látszatra ugyan az ha megfelel.

2019. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 tabaki ***** válasza:

Ha esetleg azt gondolnád, hogy #8 megoldásával kiszabadultál a léleknyomorító rendszer markából:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

2019. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Hogy csináltad? :O Nekem nem működik.
2019. máj. 3. 21:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!