Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 160. 000 forint értékben...

160. 000 forint értékben szerintetek milyen összeállítás lenne jó? (Gamer pc) (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mindenképpen 4-8GB vram körül kellene és legalább 16GB ram, SSD is kéne bele.

Mondjuk van a PCIe SSD-ről azt hallottam, hogy gyorsabbak, mint a másik SSD fajta.

Amúgy alaplap és processzort is mondjatok, és szerintem mind újonnan, vagy használtan, de megbízható forrást is linkeljetek hozzájuk.

Kb mindent úgy mondjátok, hogy össze lehessen rakni. Jó, ez alap, tudom én is, csak nehogy legyen félre értések.


A felhasználás amúgy elsősorban játék, de 3D animációra is lesz használva hobby (elsőnek blender fogja majd kezelésbe venni).


A ház és monitor is kéne, mert ilyen csatlakozók és kábelek téren nem vagyok annyira jó a gépek téren, csak melyik jobb és ilyenben, de megpróbálom megtanulni, ha meg lesz a laptopom. (Tesóm rakom össze a gépet, mivel én értek a legjobban hozzájuk.)

(A ház és a monitor nem tartozik bele a 160.000-ba, azokra összesen 50-60.000-et adok ki max (és nem egyenként 50-60.000))

A monitor full hd-nak kell lennie.

A vásárlás majd nyár végére tervezem, mert akkor lesz kb enyim.

És majd végére írjátok le, hogy kb mennyi az egész, ha az alkatrészekhez oda írjátok mennyibe kerülhet, nekem az is bőven elég lenne.


Köszönöm előre a segítséget!


2019. máj. 18. 17:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Tesómnak*
2019. máj. 18. 17:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Irreálisan alacsony árat adtál meg ahhoz képest, hogy mik az igényeid.

Egy ilyen gép 200-250k-ba kerül legalább + a monitor.

2019. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, értem.


Akkor abban az árban (200-250.000-ben), mit tudnál mondani?

2019. máj. 19. 07:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem számoltam össze, de olyan 250 körül kellene lennie.

Rajintek Arcadia II

Bitfenix Formula 550W Gold

Gigabyte B450 Aorus M

AMD Ryzen 5 2600

G. Skill Aegis 2x8 GB DDR4 3000MHz

Sapphire Radeon RX Vega 56

Kingston 240 GB SSDNow A1000

Western Digital 1 TB WD10EZEX

(De nyár végéig még elég sokat változhat a piaci helyzet, addigra elvileg lesz 3. szériás Ryzen meg RX NAVI kártyák verhetetlen ár-érték aránnyal. Az is lehet, hogy 200 ezerből is ugyanilyen teljesítményűt tudsz majd akkor összerakni.)

Monitorban nem tudok segíteni, nem értek hozzá.

2019. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Nagyon sokat segített ezzel!

2019. máj. 19. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
2.8?
2019. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!