Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a multimedias objektum?

Mi a multimedias objektum?

Figyelt kérdés
Jelemezze a multimedias felhasznáhato objektunokat kep hang szoveg animacio videó

2019. máj. 21. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:

De hát odaírtad a leírásba:

"kep hang szoveg animacio videó"


Mondjuk a szöveget szerintem általában nem tekintik annak.

2019. máj. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1:

A multi előtag jelentése sok-, több-:

* [link]

a média meg mint tömegközlési eszköz:

* [link]


szóval a multimédián az említett objektumok EGYÜTTESÉT értik - a kép önmagában csak kép, a szöveg önmagában csak szöveg.


Kérdező: beszélj ezen objektumok tulajdonságairól (felbontás, színmélység, mintavételezési frekvencia, bitmélység, bitráta, képkocka-sebesség, csatornaszám,...), hogy tömörítetlen vagy tömörített (utóbbinál hogy veszteségesen vagy veszteségmentesen); vagy például képeknél és animációknál beszélhetsz hogy a képet képpontokban (pixelgrafikus) vagy matematikai egyenletekben/utasításokban (vektorgrafika) tárolod-e, stb...

2019. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, multimédiáról akkor beszélünk az alábbi oldalon található definíció alapján, ha "legalább egy időfüggő és egy időfüggetlen objektumot tartalmaz"


Ahol a multimédiás objektumok a korábban felsoroltak.

2019. máj. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, a linket lehagytam, ahonnan idéztem:

[link]

2019. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!