Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért szórakozik az asztali...

Miért szórakozik az asztali gépem a hangszóróval és a nyomtatóval?

Figyelt kérdés

2015. áprilisban vettem a Media Marktban egy Asus asztali gépet. Azóta változó intenzitással, de szinte mindig baj volt vagy a nyomtatással, vagy a hanglejátszással, vagy mindkettővel.


Most pár hete a csatlakoztatott hangszórót nem akarja felismerni. Naponta kb kétszer egyik pillanatról a másikra kapok egy figyelmeztető üzenetet, hogy "egy jack csatlakozót" kihúztak, pedig nem húztam ki semmit. Ha éppen hanglejátszás van, akkor egy iszonyatos hangos zúgás hallatszik, amitől párszor már majdnem infarktust kaptam. Utána a gép újraindítása után megy rendesen újra a hanglejátszás a következő ilyen incidensig. Mikor a gépet vettem, már az első napokban is ezt csinálta úgy 2-3 naponta, de aztán ez abbamaradt. Majd pár hónap múlva újrakezdődött, majd megint nem jelentkezett egy darabig. De mostanában már megint van, és gyakrabban mint bármikor korábban.


Ezzel párhuzamosan, illetve inkább azokban az időszakokban, amikor a hangszóróval kevésbé volt gond, a nyomtatás sem ment simán. Kb minden 2. kísérletnél azt írta ki, hogy a nyomtatás nem sikerült. Újraindítás esetén viszont már mindig egyből nyomtatta a kijelölt szöveget. Mostanában ezzel ritkán van gond, de most meg itt van ez a hangszóró-probléma.


Lehetne csinálni valamit, hogy ez megváltozzon? Az itteni válaszokból is látom, hogy sokszor csak egy banális apróságon múlik, ezért reménykedek.


2019. máj. 28. 13:38
 1/3 Shaddark ***** válasza:

Ez nekem csatlakozó / kábel hibának tűnik.

Lehet rossz valamelyik forasztás a csatlakozón / bemeneten.

2019. máj. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csatlakozó/kábelhibára nem gondoltam, mert ugyanezek a cuccok az előző géppel hibátlanul működtek. Kizárni azért nem lehet, mert a nyomtató ősrégi (HP Laserjet 1010), de hangszóró nem annyira...
2019. máj. 28. 15:45
 3/3 Shaddark ***** válasza:

Lehet a bemenetnél is gyári hibás forrasztás, láttam már olyat vadi új terméknél is párszor.

Spórolnak az sn-pb vel :)

2019. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!