Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha van a gépben egy samsung...

Ha van a gépben egy samsung 2x4 gb ram, akkor lehet más márkájú ramot bele rakni?

Figyelt kérdés

2019. máj. 29. 08:58
 1/6 TR75 ***** válasza:

Igen. A márka nem számít, csak az órajel lehetőleg egyezzen (1600 MHz és társai), no meg a generáció (DDR2, DDR4 és ilyesmik).

Ha az órajel nem egyezik, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem fog működni, viszont az erősebb ram a gyengébb jelén fog üzemelni (pl. egy 1600-as és egy 2200-as ramot ha egymás mellé teszel a gépbe, akkor mindkettő 1600-on fog működni).

2019. máj. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Helyette: Persze, simán.

Mellé: Inkább ne. Nem jó dolog keverni még gyártón belül sem a típusokat.

2019. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 legal90 válasza:

szia

és mivan abban az esetben ha 8 gb ddr4 2400 mh melle beteszek egy 4 gb ddr4 2400 mh-eset? nekem valamiert nem indul el a gép...

2019. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TR75 ***** válasza:

Hát az a helyzet, hogy van ilyen. Nem tuti a dolog (ha még nem tetted meg, akkor próbáld variálni a sorrendjüket az alaplapon).

Nekem például most van egy 2 gigás DDR3-as a gépemben, meg egy 4 gigás. Kingston mindkettő, de a kisebbik 1066 MHz-es, a nagyobbik 1333-as. Szépen megvan a 6 giga memória összesen, de csak 1066 MHz-en.

Amúgy nekem sem indult elsőre a gép. Kihúztam, vártam vele egy kicsit, visszadugtam, aztán hoppá, már indult is. Azóta sincs gond.

2019. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NigelB ***** válasza:

A hosszú évek tapasztalata az, hogy egymás mellé CSAK teljesen azonos RAM-ot szabad berakni (azonos gyártó, típus). A RAM a gép lelke, minden adat átfut rajta. A legkisebb időzítési eltérés (ami nem is látszik elsőre) is megbolondítja a gépet, és véletlenszerű, érthetetlen hibák (pl. kékhalál) jöhetnek elő. Ezen nem érdemes spórolni. Inkább el kell adni a meglévőt, és azonos újakat berakni.


Az sem jelent semmit, hogy valakinél, egy másik konfigurációban, az adott helyzetben megy két különféle RAM. Én nem kísérleteznék, ha stabil gépet akarok használni.

2019. máj. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#3 Sorrend a berakáshoz : 1 3 2 4... Ha 1 ramod van akkor 1eshez, ha kettő akkor az 1esbe meg a 3masba raksz, ha 3ramod van akkor 1esbe 3asba meg 2esbe helyezd őket

Ha 4 van akkor ügye tömindegy

2019. máj. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!