Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Áramszünet volt és alvó...

Áramszünet volt és alvó állapotba volt a gépem amikor ez történt most pedig amikor elindítom sötét marad a képernyő és egy alsóvonal kezd el villogni balra fent?

Figyelt kérdés
Általában ha ilyen történik és újraindítom megszűnik a probléma. Hát most nem szűnt meg mert ez már a második áramszünet volt a héten..Tudok vele valamit csinálni? Win 7-es
2019. jún. 19. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Újratelepíted. Ha szerencséd van, a hardvernek nem lett baja.
2019. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kurzor villogás olyankor van mikor nem tudja olvasni a rendszerlemezt, vagy is próbálja csak.

Lehet csak szoftveres / logikai a gond, akkor azt a telepítő lemezről tudod javítani.

De áram szünetnél elég nagy a fesz ingadozás is előfordulhat, ami károsíthatja az alaplapot, tárolót...

Én ezért is helyeztem szünetmentest az eszközök elé, áthidalja a max pár perces áram kiesést, illetve védi a túlfeszültségtől.

2019. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg egy BIOS reset ?
2019. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj H nem vagyok egy számítógép zseni és nem tud mit takarnak amit mondok.:(
2019. jún. 19. 10:33
 5/11 A kérdező kommentje:
"Én ezért is helyeztem szünetmentest az eszközök elé, áthidalja a max pár perces áram kiesést, illetve védi a túlfeszültségtől." És ezt hogy kell? Csak H tudjam majd ha elvittük és hazahoztuk a szerelőktől.
2019. jún. 19. 10:35
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Áramtalanítod a gépet, lekapod az oldalát !

Az alaplapon van egy kb. 5 forintos nagyságú fényes gombelem. Kiveszed pár percre, visszapattintod, majd lehet próbálkozni az indítással ! :)

2019. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szünetmentes: [link]

Ez az egyik legegyszerűbb, csak ezen keresztül kell vezetni a gépet.

2019. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a hibernálás engedélyezve van akkor a (hibrid)alvás közbeni áramszünet semmilyen észrevehető hatást nem gyakorolt volna a gépre. Kivéve ha a villám betalált és hardver hibád lett..
2019. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt hol kell engedélyezni? Az előző biztos azt akarta belinkelni?
2019. jún. 19. 13:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Az egyetlen megoldás az újratelepítés, vagy pedig a helyreállítás a telepítőlemezzel (már ha van mit helyreállítani). Első körben jó volna azt is kiderítened, hogy megsérült-e bármelyik komponensed is a gépen belül vagy sem. Ha nem, akkor van megoldás, ha sérült valami, akkor az kuka és mehet a cserealkatrész.

Azt, hogy hibás-e a hardver vagy sem viszonylag könnyű kideríteni. A rendszer nyilvánvalóan kuka, ott sérült valami (vagy a tároló fájlrendszere, vagy valami Windows összetevő, akármi). Hát készíts egy telepítőeszközt és boot-olj be róla. Ha sikeresen be tudsz róla boot-olni, akkor az már fél siker. Ha tudod is szerkeszteni a tárolót (új partíciót létrehozni, törölni, formázni, elkezdeni telepíteni, esetleg hibajavítást tudsz indítani stb.), akkor az a siker másik fele. Ez akkor azt jelentené, hogy nem sérült meg hardver a gépedben, még a tárolód sem. Ha kiderítetted, hogy sérült-e hardver vagy sem, akkor itt a telepítőn belül választhatsz, hogy hibajavítást futtatsz-e le, vagy újratelepíted a rendszert.

Azt, hogy milyen adataid hol voltak, neked kell tudnod, szóval eszerint járj el körültekintően, hogy ne vesszenek el a személyes adataid. Én speciel sosem rakok rendszerpartícióra (C) személyes adatot, illetve nekem egy SSD-m van külön csak a rendszerre. Ha bármi problémám van, csak formázom az egész SSD-t és kész, mehet rá az új rendszer. A másodlagos tárolómat, ami egy HDD, sosem piszkálom újratelepítéskor.

2019. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!