Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Google, Facebook és az összes többi tech-óriás évekre visszamenőleg rendelkezik minden adatoddal?

Figyelt kérdés

Zavar ez a dolog téged? Miért, vagy miért nem?


Milyen veszélyeit látod az életedben most, a jelenben?

Milyen veszélyeket vizionálsz 5 vagy 10 éven belül?


2019. jún. 26. 12:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem rendelkezik minden adatommal, mert a legtöbbet nem adtam meg sehol.

Ami ott van (név, születési adatok, lakhely), azok nem annyira magántémák, egyéb meg nincs ott.

2019. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Még szerencse, hogy te nem adsz meg adatot magadról...



Van okostelefonod?


Van a telefonodon gps? Mobilnet (a mobilnet is használható gpsként, sőt, még a wifi is, hogy 30-50 méteres pontossággal be tudjanak szűrni)


Van közösségi médiád?


Google keresőt használsz?


Tudod, hogy a közösségi médián (pl facebook) még akkor is van úgynevezett árnyék profilod, ha sosem regisztráltál? (keress rá)



Itt egy érdekes cikk:


[link]


Minden kamerának a "belső" porosodása más, ezek emberi szemmel nem látszódnak, azonban egy algoritmus képes kiszűrni, vagy például az alapján ajánjl ismerősöket, hogyha egy buliban voltatok, akkor vajon találkoztatok-e (telefon kamerája, giroszkópja, alapján)



Szóval sajnos túl sokat nem tudsz a témához hozzászólni, ha azt hiszed, csak olyan adatok vannak rólad gyűjtve, amiket te BEGÉPELSZ. A sok feltöltött kép, megadott GPS koordináta meg minden, hát azt nem te írtad be manuálisan. :D

Értelek.

2019. jún. 26. 13:53
 3/17 A kérdező kommentje:

Ja, de ha nem mentél ilyen helyek közelébe sem, gondolom kimész az utcára, ahol ha más képet készít rólad és feltölti bármilyen közösségi médiára, az algoritmus ugyanúgy azt fogja csinálni a képpel, amit mindig: felbontja információ morzsákra (kik vannak, hol készült, mit ábrázol), és hát ha ilyenkor rajta vagy a képen, akkor a te arcod infoja is megy be a felhőbe.


Csak azért mondom, nem csak akkor vagy érintett, hogyha az életed a közösségi médián éled.

2019. jún. 26. 13:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan adataimat adtam meg ami amúgy is nyilvános, ergo nem érint hátrányosan a dolog.
2019. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem, ezek szerint nem fogtál fel semennyit abból, amit neked írtam.



:D


Sok sikert.

2019. jún. 26. 14:35
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Nekem ugyan nem írtál semmit, csak most nézem milyen összeesküvéselmélet-mániákus vagy.

Viszont a legtöbb ember nem kém vagy titkosügynök, hogy bármi gondot jelentsen nekik az információ, hogy ismerik XY-t, vagy hogy a sarki kisboltba járnak reggeliért.

Arról nem is beszélve hogy semmi nem bizonyítja a cikk alapján hogy eleve tárolnának ilyen amúgy is jelentéktelen adatokat akár rólam, akár rólad, pláne visszamenőlegesen.

Persze mivel az írásod alapján elég begyepesedett fanatikusnak tűnsz, gondolom úgysem érdekel bárki bármit is ír, csak gondoltam azért szólok.

2019. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Elöször is, ahogy látom, egy másik 75%-oa válaszoló is írt, én az elsö vagyok, tehát legalább ketten írunk neked.

Másodszor:

"Van okostelefonod?"

Van, de gyakorlatilag semmi személyes adat nincs rajta.


"Van a telefonodon gps? Mobilnet (a mobilnet is használható gpsként, sőt, még a wifi is, hogy 30-50 méteres pontossággal be tudjanak szűrni)"

Elvileg van, de deaktiválva van, nem adja meg a helyzetemet és még sosem használtam.


"Van közösségi médiád?"

Nincs.


"Google keresőt használsz?"

Igen, de nem személyes dolgokat keresek, csak általános infókat.


"Tudod, hogy a közösségi médián (pl facebook) még akkor is van úgynevezett árnyék profilod, ha sosem regisztráltál? (keress rá)"

Kizárt, mivel ott nem fordulok elö sosem, és ha nincs a neten semmiféle adat rólam, akkor nem lehet belöle semmilyen profilt gyártani.

2019. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Alex Fly ***** válasza:

Mit szóljak? Nem mindegy, mi az én véleményem ebben?

De felőlem eljátszhatják Mohót a Kiberiádából; lassan már annyi adatuk lesz, amivel egyszerűen nem tudnak mit kezdeni...

A magam részéről ellátom ezeket ellentmondásos adathalmazzal, részemről egyáltalán nem releváns tevékenységekkel, hadd örüljenek.

2019. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Nekem ugyan nem írtál semmit, csak most nézem milyen összeesküvéselmélet-mániákus vagy."


Istenem, attól mert te még valahol 1800 körül élhetsz és fogalmad sincs, hogy működik a modern technika, attól még ezek valós dolgok. Most kb arról beszélek egy elszigetelt, buta törzsben élő emberrel beszélnék az okostelefonokról:

"Egy darab fémdarabbal már hogy küldhetnék át a saját képmásukat a világ másik felébe? hát te teljesen hülye vagy, az varázslat!!!"


Az ostobáknak minden összeesküvéselmélet. Persze például ahhoz, hogy megértsd, miket írtam, először kéne beszélni angolul, utána kéne lenni egy kis számítógépes ismeretnek, machine learning, gene mapping etc, nem elég,hogy be tudod kapcsolni.


Attól mert szerinted a machine learning AI összeesküvéselmélet, meg pl a 2016 USA választásokba beleszólás... hát nincs sok esély, hogy az emberek ne önként hajtsák fejüket az igába.

2019. jún. 26. 16:10
 10/17 A kérdező kommentje:

"De felőlem eljátszhatják Mohót a Kiberiádából; lassan már annyi adatuk lesz, amivel egyszerűen nem tudnak mit kezdeni..."


Aha. :D :D :D


Keress rá: google data center picture

facebook data centers picture

amazon data centers picture


Aztán majd írj, mit látsz.:)


Meg azt is, hogyha szerinted nem nézik ezeket a dolgokat, akkor miért gyűjtik? Meg mi alapján dobják be, kit ajánljon ismerősnek, amikor ezt algo számolja? Mi alapján adja ki a youtube, hogy melyik videót fogod komázni, melyiket nem? Mi alapján állítja össze, hogy a hírfolyamodon mit láss?


Elmondom: úgy, hogy az összes adatot felhasználják. :)

2019. jún. 26. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!