Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha átállitóm a BIOS-ban a...

Ha átállitóm a BIOS-ban a Legacy módról Raid autodect/AHCI-re a Sata Operation menüt akkor elfogadja végre normálisan az SSD-t?

Figyelt kérdés

Kezem ügyébe került egy Dell Optiplex 755, Dual Core, 2 Giga memória, 160 GB winchester.

A célt teljesítettem, Win10 feltéve, de ki akartam próbálni egy SSD-vel, amit vegyesen fogadott. Sata 0 és 1 látja a Kingstone SSD-m, de akkor a Sata 2 már nem látja a optikai meghajtót, ha meg látja indításkor problémát érzékel és kér a probléma kijavítására. Ha Sata 2-re kötöm az SSD nem érzékeli, de a Win10 telepítője igen, és érdekes hogy két Win10-nél választási lehetőséget kínált fel a rendszer, amikor BIOS-ban nem is látta az SSD-t…



2019. jún. 27. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre kész őrültség Win10 -et rakni...


Az AHCI legyen bekapcsolva, úgy particionáld, telepítsd a rendszert.

Az SSD / rendszer lemezt a SATA 1 -es portba a SATA 2 -be a további lemezt, CD olvasót kösd.

Ha problémázik, akkor ott valamelyik eszközzel gond van, táp / adatkábel, vagy maga az eszköz hibás.

Elsőre nekem adatkábel hibának tűnik, nem jól érintkezik, vagy meg lehet törve.

Azt azért tud, hogy ezekben a régi alaplapokban jó eséllyel SATA 1 -es csatik vannak, amik kompatibilisek a SATA 3 -al, de átvitelben lassabbak.

2019. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

„Erre kész őrültség Win10 -et rakni...”

Ezzel maximálisan egyet értek, de nem az én gépem, én csak kérésre felraktam rá.

Annak ellenére hogy több mint tíz éves, még meglepően bírja a strapát. Kicsit laggos, de arra hogy kipróbálja a Win10-et jó.

A kérdéssel csak a kíváncsiság hajtott, hogy igazam van-e, és arra bálaszt kaptam.

„Azt azért tud, hogy ezekben a régi alaplapokban jó eséllyel SATA 1 -es csatik vannak, amik kompatibilisek a SATA 3 -al, de átvitelben lassabbak.”

Tapasztaltam, mert hát csak beépítettem, és feltettem rá egy Win10-et, és hát egy leheletnyit volt jobb. (Az SSD az enyém, azt már el is távolítottam…)

Még talán az lenne az igazi ha valami alternatív operációs rendszert kapot volna, de ez már egy másik történet…

Köszönöm ::)

2019. jún. 28. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!