Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezt megoldani?

Hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy monitorom, amin nincsen monitortartó foglalat, szóval nem tudom felrögzíteni egy monitortartó karra. Viszont nekem muszáj lenne. A kérdés az lenne, hogy esetleg valamilyen ragasztóval, ha igen akkor milyennel, vagy milyen más megoldással tudnám rögzíteni? Előre is köszönöm a válaszokat. Monitor: aoc 27b1h ( [link] Monitortartó kar: Arctic w1-3d ( [link]

2019. júl. 13. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ragasztóval semmiképp sem kísérleteznék. 3 kilós a monitor, elég nagy felületi feszültség lenne a hátlapján ha csak egy fél tenyérnyi ponton lenne rögzítve a fali konzolhoz ragasztóval. Magyarán elég durva ragasztó kéne ami a műanyaghoz és a konzolhoz is rendesen odakötne.


Ha be mered vállalni, hogy leszeded a hátlapját akkor elég igényesen meg lehetne csinálni.

Miután leszedted a burkolatot, ráteszed a konzolt, kijelölöd a 4 furat helyét majd kifúrod a hátlapot.

Veszel 4 darab süllyesztett fejű hatos csavart, belülre nagy alátétet nézel hozzá.

Lényeg hogy legalább akkora alátét legyen mint egy 20 forintos, minél nagyobb felületen tartson.

Fontos, hogy megnézd az egész művelet előtt, hogy elfér e egyáltalán a kényelmesen a burkolatban ez az átalakítás.

Ha nem találsz alátétet akár egy 20 forintost is kifúrhatsz, picit besüllyeszted a furatot hogy síkban legyen a csavar feje.

Meghúzod a csavarokat és kész is.


Ha nem mered bevállalni ezt, akkor még egy másik lehetőségként a gyári talpát is leszerelheted, és annak a helyére lapos vasból csinálni/csináltatni egy adapter szerűséget ami passzol a konzol furataihoz, és a monitor talpának a furataihoz is.

Ragasztóba benne van hogy gondol egyet és elenged, viszont egy ilyen mechanikai megoldás soha nem fog, nem kell félni hogy mikor fog leszakadni és összetörni.

2019. júl. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Ragasztóra én se nagyon bíznék semmit, bár viszonylag nagy felületen alkalmazott kétkomponenses azért valószínűleg megtartaná. A fúrogatásnál viszont szerencsésebbnek tartanám valami kétsínes tartóelemet eszkábálni, amelybe csak bele lehetne csúsztatni a monitort.
2019. júl. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 13. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Küldjél már egy fotót a hátuljáról!

[link]


Azok ott nem tartólyukak? Kettő a lábnál, kettő alatta... Szerintem az az és ránézésre szabvány, pont passzol a tartódhoz.

2019. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy egyébként ha nincs garancia, és szét is mered szedni, ha leszeded a hátlapi burkolatot, akkor erős a gyanúm (szinte biztos), hogy lesz annyi helyed mögötte, hogy oda befér 1-1.5mm-es fém lap (vágd nagyobbra, mint a tartó rögzítőlemeze) jelöld át rá a lyukakat, fúrd ki, majd jelöld át a hátlapi burkolatra, azt is fúrd ki, fűzd át rajta majd kívülről csavarj rá mindegyikre 1-1 anyát (lehet az átlagnál laposabbat is, sőt talán jobb is!), csavard vissza a hátlapot, aztán erre meg már mehet a konzol, de én szerintem az ott 4 szabvány rögzítőcsavarhely.
2019. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!