Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop grafikusoknak? Milyet?

Laptop grafikusoknak? Milyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2019-ben milyen/melyik laptopot ajánlanátok grafikai munkák elkészítéséhez? Illetve milyen paramétereket adnátok meg?

Laikus kér segítséget 😁✌🏻



2019. júl. 16. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdések esetén fontos megjegyezned, hogy mennyit szánnál rá maximum? (Annak tudatában, hogy ilyen feladatokhoz való laptop kb. 250e Ft körül kezdődik)
2019. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Takysoft ***** válasza:

Hozzáfűzném, hogy a kezdődik szót elég komolyan kell venni.


Milyen grafikai munkát szeretnél végezni? Kérdezhetsz laikusként, de fontos, hogy a felhazsnálás is amatőr lesz-e, vagy olyannak veszed ajándékba, aki ezzel foglalkozik, ergo professzionális...


Mert ha csak simán egyetemi munkához kell, vagy kezdő youtube karrier beindításához, akkor megfelel az előbb említett 250 ezres kategória.


De ha valami combosabb felhasználásról van szó, az más egész más.

Tegyük fel, hogy komolyabb photoshop... ilyen 30-50 réteg egy képen.

Esetleg 4K videovágás egy halom effect-tel.


Ebben az esetben 16gb RAM a belépő szint, és egy i7-es proci (vagy Ryzen 7, de laptopban az ritka).

Aztán nagyon nem árt egy dedikált grafikai chip, legyen az AMD vagy nVidia.

Persze a RAM mocsokdrága, de 32 giga még jobb, főleg, ha Premiere vagy Vegas kerül előtérbe.


Amúgy a MacBook-ok is egész jó multimédia platformok.

(mármint a Pro, nem az Air)


Szóval valakinek aki ezzel pénzt szeretne keresni:

[link]


Ez pl egy jó kezdőgép, amíg jobban be nem indul az üzlet.

2019. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazabol nem veletlenul nem irtam penzt, mivel az nem akadaly, de természetesen folosleges penzkidobas nem szukseges.

Amiket Takysoft irt nagyjabol valóban a megfelelő, belépő parameterek: 16 giga ram, HD kinelzo, matt kijelzofelulet, minimum i5-6200-as proci, valami jobb fajta videokartya.

Es mivel nem vagyok hozzaerto, ezert eleg korulmenyes nekem keresnem ezen adatok alapjan, mert ezektol jobb is lehet sokkal, vagy kicsivel. Ezert gondoltam, hogy egy hozzaerto szemely írhatna par parametert, szte mik a minimumok, mi a fontos, milyen vidikari legyen benne, es ugy amblock melyik marka es esetleg melyik modell ha van ötlet.


Bonyolultabb grafikai programokhoz, kepszerkesztőkhoz lenne, tervezoi programokhoz. De ettol fuggoen ha van 200-300ezres kategoriaban ami megbirja, arra is elfogadnek par javaslatot, illetve dragabb 3-500 korulikben is akar.


Az eddig segitsegeket koszonom :)

2019. aug. 9. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!