Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vásároltam egy Xboxot korábban...

Vásároltam egy Xboxot korábban, elszeretném adni. Ausztriában vásároltam, garancia érvényesítés szempontjából ez mennyire probléma?

Figyelt kérdés

Microsoft oldalán regisztráltam az eszközt, ott írja is, hogy még garanciális, nekem ebből az jön le, hogy akárhol vettem, mindegy ilyen szempontból.

A másik kérdés az lenne, hogy, ha játékkal vettem, azt hogyan tudom átruházni a következő tulajára?



2019. júl. 31. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egészen, mivel a garanciafeltételek és a fogyasztóvédelmi törvények országonként eltérhetnek. A Microsoft tudna arról bővebb felvilágosítást adni, hogy hasonló gyártói garanciát vállalnak-e, mint pl. az Apple, vagy nem.


Ami a játékot illeti: ha a saját account-odon beváltottad a kódot, az nem adható már el, a tied marad, szabályosan nem lehetséges átruházni.

2019. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az Xbox garanciáztatása egységes. Nekem is Németországból volt az egyik gépem és nem volt vele gond. Kettő év garancia van a gépre amit a Microsoft a saját hálózatán belül intéz. Ha elromlik valami akkor futár viszi és hozza címről címre. A garanciát két módon lehet érvényesíteni, az egyik, hogy minden gépre gyártástól számítva 2 év és 3 hónap automatikus garanciaidő van a rendszerben alapból. Ha felmész az Xbox.comra, ott be tudod regisztrálni a gép sorozatszámát és kidobja mennyi van belőle hátra. Ezzel a számmal lehet javítást kérni. Ha esetleg a gép sokat állt volna eladás előtt és ez az automatikus garancia kevesebb lenne már mint kettő év (vásárlástól számítva) akkor a vásárlást igazoló számlával lehet igazolni a tényleges használatbavétel idejét. A kettő év természetesen onnan számít.


Tehát ha a garanciát át akarod ruházni akkor a sorozatszám is elég lehet (azt az előző tulajnak ki kellene törölnie a profiljából az Xbox.comon ha már regelte), de a számla a biztos. Játékot ha lemezes akkor szimplán odaadod és kész. Lemezes játék akármilyen profillal használható. Ha digitális a játékot azt nem lehet eladni, az ahhoz a profilhoz van kötve örökre amivel először letöltötték.

2019. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!