Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A routeren, hogy lehet a NAT...

A routeren, hogy lehet a NAT typot beállítani nyitottra (Open) -ra?

Figyelt kérdés
Igazából játék miatt kérdezem, ezt, elvileg a Gta 5 ezért nem indult el ( [link] ) igazából, rengeteget kutattam ezután, hogy-hogy lehetne ezt megfixelni és végül ide jutottam. Mikor megvettem a játékot akkor még nem jelzett ilyen hibákat kb 2017 agusztus végefele és ezt a hiba üzenetet 2018 január fele kezdte el, feldobálni és a játékba való belépést megnehezíteni. Tudom, Youtube és Google barátod, de igazából, ahogy ott elnéztem ottan cmd-s parancssorral és dns szerver kódolással meg ilyen olyan specifikus dolgokkal állítgatták át. Én a legegyszerűbb, módot keresem erre, trollok pls off. Köszönöm előre is.

2019. aug. 5. 17:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha az UPnP-t kikapcsolom az segít ?
2019. aug. 5. 17:39
 2/5 anonim ***** válasza:

A hibaüzenet arra utal, hogy a GTA V-öt fejlesztő Rockstar által üzemeltetett szervere (ami egy-egy adatközpontban van valahol a nagyvilágban) nem érhető el (ezek státusza itt ellenőrizhető: [link] ).


Ennek semmi köze a routered NAT-beállításaihoz, vagy a UPNP-hez (azok akkor lényegesek, ha Te üzemeltetsz szervert, és ki akarod engedni az Internet irányába, hogy mások is elérjék)

2019. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem erről a HU ROCK supportot, ők javasolták a NAT átállitását.
2019. aug. 5. 18:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Supportok legtöbbje nem hozzáértő. Azt mondják válaszba, ami a nagy könyvben írva vagyon.
2019. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Kicsi az esélye, hogy ez lenne a hiba. De ha mégis, akkor a routered webes felületén kell kinyitni a következő portokat: UDP: 6672 és UDP: 61455-61458


Még annyi, hogy pár internetszolgáltató (főleg a kisebbek), nem adnak a felhasználónak privát IP címet, hanem egy routerrel osztanak meg 1 címet több felhasználónak. Gondolom így nekik olcsóbb. Viszont ahhoz a routerhez nem férsz hozzá. Ilyenkor kérni kell a privát IP címet a szolgáltatótól.

2019. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!