Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges valahogy külsőleg...

Lehetséges valahogy külsőleg ""rontani"", vagy szabályozni a mobilnet erősségét / térerőt?

Figyelt kérdés

A cégnél ahol dolgozom, azt vettem észre az elmúlt fél-1 évben, hogy a privát mobilinternetem minősége, sebessége rettentően trágya lett. Internetezésre abszolút alkalmatlan az egész, Messengernél fél / 1 percbe telik, mire elküld egy üzenetet. Pedig egy ilyen üzenet van vagy 13KB...

A telefonom szerint 4G-van, tehát még csak nem is az a helyzet hogy 3G, vagy E lenne... A térerő amúgy meg 4/2...


Mindenhol másol működik teljesen jól, a 4G-m valóban 4G-sebességet produkál. Akár az autópálya közepén vagyok, akár otthon, akár egy 1500-as lakosságú faluban az isten háta mögött. Mindenhol hibátlan. Tehát nem nálam van a hiba...


Egyedül a cégnél ahol dolgozom, használhatatlan.

És ugyan abban az irodában ülök, ahol 2 éve.

Amiért bosszant, az az, hogy én ezért pénzt fizetek. 90%-ban azért vettem mobilinternetet, hogy tudjam használni munka közben (Mert itt nincs Wifi).

Otthonra nyilván nem kell, mert ott meg van Wifi. Tehát megvettem egyvalamiért ezt a redvás mobilnetet, havonta 4000 Forintot fizetek utána, és amire igazán kellene, arra nem tudom használni valamilyen okból kifolyólag.


Lehetséges hogy a cég, ahol dolgozom szándékosan rontja ezt az egész mindenséget? Tényleg nemtudom hogyan, mik erre a lehetőségek... Jelzavaró, "leárnyékolás", akármi... Technikailag lehetséges ez? Nevessetek ki, tényleg nem tudom :D... De már hihetetlen ideges vagyok miatta... Hogy én ezért fizetek, cserébe viszont nem működik úgy ahogy kéne...

Mert valamennyit biztos megfog az épület, mert ez egy gyár. De az épület nem változott semmit... Nem ülök máshol, nem kapott második emeletet... Semmi.

1 éve pedig nem volt ilyen probléma.


2019. aug. 12. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de az bűncselekmény. Sokkal valószínűbb, hogy eleve gyenge volt a jel (ezt a 2-es térerő jelzés is igazolja), de a vételi körülmények eddig elégségesek voltak, mára viszont megváltoztak. Lehet, hogy a torony útjában megnőtt egy fa, építettek egy épületet, vagy az iroda épületét felújították és jobban árnyékol. Próbáld meg kézzel áttenni 3G-re a telefont/modemet, az elég böngészéshez és chateléshez, de más frekvencián jön ami lehet, hogy kevésbé árnyékolt.
2019. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen énis sejtem, hogy az a "megoldás" nem teljesen lenne törvényes. Csak azért merült fel, mert elég rossz szemmel néznek egyes vezetők, ha meglátják hogy mobilt nyomkodsz, vagy internetezgetsz a gépen. ( Pl. Gyakorikérdések :D)

És én kinézem belőlük...

Na akkor majd kicsit jobban utána nézek a lehetőségeknek.

2019. aug. 12. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet árnyékolni, vannak hozzá berendezések.

Munkaidőben DOLGOZNI kell, nem Messengerezni!!


Én nagyon is helyesnek tartom a korlátozást


Én is gyárban dolgozom, szalag mellett, és az előforduló hibák legalább fele visszavezethető arra, hogy a dolgozó telefonozott munka közben... Akarom mondani munka HELYETT!!


Aki a munkahelyén ráér facebookozni, telefonozni, az nekem ne mondja, hogy fáradt....

2019. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

„Munkaidőben DOLGOZNI kell, nem Messengerezni!!”


Üdvözletem Sztahanov elvtárs. Közlöm, hogy 8 órán át folyamatosan lehetetlen produktív munkát végezni. Amennyiben fókuszáltan a munkára koncentrál, a beiktatott szünetekben miért ne kommunikálhatna az ismerőseivel?

2019. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szünetben semmi bajom vele.

A gond az, hogy rengetegen nem munka mellett, hanem munka HELYETT nyomják.

2019. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja amúgy gondoltam hogy lesz olyan, aki ezt majd kikéri magának, hogy telefonozni akarok munkaidőben :D

Nem a soron dolgozom mint operátor. Mérnök vagyok. Irodában ülök. Ha kell, akkor megyek ki a sorra.


Saját magam illetve a felettesem osztja be a munkaidőm. És igenis egyetértek az előttem szólóval. Nem lehet 8 órán keresztül non-stop dolgozni. Kell egykis szünet, mert belebolondul az ember. Egykis telefon, egykis evés-ivás, egykis ez-az. Nem tudsz egyhuzamban annyit koncentrálni...


Nekünk nincs olyan hogy "szünet".

Gondolom csak az tud elfáradni aki fizikai munkát végez... :D

2019. aug. 13. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Szellemi munka legalább annyira lefáraszt, mint a fizikai.


"Nincs szünet"


Inkább úgy fogalmazz, van amikor szünetet tartasz, és elmész a gép elől, eszel-iszol, és nem a kijelzőt bámulod. Vagy mégis?


És mint említettem, nem az a baj, ha munka MELLETT nyomod, hanem ha HELYETTE (A kettő nem ugyanaz :) )

2019. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!