Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Laptopra kellene mobilinternet...

Laptopra kellene mobilinternet hűségszerződés nélkül - melyik szolgáltatóhoz érdemes menni?

Figyelt kérdés

Az utcában csak inviteles kábel van, de túlterhelt a rendszer, más szolgáltató nem vállalta a bekötést.


Marad a mobilnet, otthoni munkára kellene havi 10 GB, viszont arról hallottam, hogy vagy működik, vagy nem - így az 1 vagy 2 éves hűségszerződésbe nem megyek bele...


Melyik szolgáltatónál lehet mobilnet szerződést kötni hűség nélkül?

(Telekom hipernetnél írják a honlapon, hogy hűség nélkül, de 2 éves szerződést kérnek...)


2019. aug. 22. 14:33
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Még 1 fontosabb dologra kell odafigyelni, ez pedig a lefedettség... a minap is panaszkodott itt valaki és annó én is így jártam, hogy rossz volt a lefedettség és esténként 1 antennára 2x annyian próbáltunk csatlakozni, mint ahányat az elbírt volna, tehát kb. napközben este 5-ig volt használható net, utána nem. Szolgáltatót váltottam és megszűnt ez a probléma.

Tehát nem az ár feltétlenül a legfontosabb, hanem az, hogy valóban megkapod-e amiért fizetsz. Így helyi lakosokat, ismerősöket kéne megkérdezni a környező utcákban, hogy használnak-e mobilnetet és ha igen mi a tapasztalatuk.


Az én esetem egy 4. kerületi frekventált helyen volt, ahol lelassult esténként, de annyira, hogy egy levelet nem tudtam letölteni percek alatt. Még a GPRS módban gyorsabb volt, mint a 3G-ben.


Vodánál tudtommal van, de a bluemobile-nél is előfizetés nélküli, ill. havi ismétlődő.

2019. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindegyik szolgálatónál van ingyenes feltöltőkártyás SIM. Arra veszel mobilnetet mondjuk 1000Ft-ért aztán használod egy napig. Ha működik akkor megvan a megoldás. Ha lassú, akadozik stb, akkor mész egy szolgáltatóval arrébb. Gondolom a családban / ismerősök között nem csak neked van mobiltelefonod és/vagy mobilneted. Azzal letesztelheted, hogy megy-e nálatok a net.
2019. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"veszel mobilnetet mondjuk 1000Ft-ért aztán használod egy napig. Ha működik akkor megvan a megoldás." - Az nem megoldás, mert változhat bármi, pl. fúj a szél vagy meleg van, hétvégi túlterhelődés, stb. nincs net, és fizethetem a 2 év hűséget (szerződés szerint garantált le és feltöltés 0 Mbit/S szóval még csak nem is reklamálhatok).


Bluemobile jól hangzana - laptopon hogy tudnám azt használni?

Vodafone előfizetéses mobilnetje (MobilNet Medium+ 10GB 3990 Ft) szintén jól hangzik, de szerintem az hűségszerződéses...

2019. aug. 22. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:
olvasni azért tudsz, ugye?
2019. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, és Te? :)


Írtam, az utcában csak invitel van - ebből következően a szomszédoknak ez van, így nincs kit megkérdezni.


A próbát leírtam, hogy felejtős, mert nem pillanatnyi működésre kell.


A szolgáltatók meg nem írják ki, hogy hűséggel vagy hűség nélkül van - lásd telenor:

[link]

"Csak tarifát kérek hűség nélkül" - üzletben közölték, csak 24 havi hűséggel van.

2019. aug. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!