Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A wifi range extendert hogy...

A wifi range extendert hogy lehet beállítani miután bedugtam ethernet kábellel a routert kell vele összekötni vagy a laptoppal?

Figyelt kérdés

2019. aug. 25. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha wds hídként működik, azaz rákapcsolódik a wifire és azt továbbsugározza (ezzel lefelezve a gyenge vétel miatt amúgyis rossz sávszélességet), akkor az ethernet port egy vezetékes eszköz csatlakozását teszi lehetővé. De kábellel is bekötheted a routerbe, ilyenkor access pointként funkcionál, ami így jelentősen gyorsabb lesz (ha a routerétől eltérő csatornára teszed).
2019. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bedugtam, a laptop észlelte a hálózatot de nem kapcsolódótt meg hiába írom be hogy" tplinkrepeater.net" címet mást ad ki
2019. aug. 25. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Én állítottam be ilyent. A TP-Link oldaláról másoltam ezt ki:

By Ethernet connection if applicable: turn off the Wireless Connection on your computer, connect your computer to the range extender with an Ethernet cable and try [link]

By LAN IP: go to the DHCP Client List on your router, check the range extender’s current IP and type it in the address bar.

Mindkét módon elérem vele a repeater konfiguráló oldalát, ahol be kell beállítani a kívánt adatokat, például hozzárendelni az elérhető wifi routerhez vagy ha több is van, a kiválasztott wifi routerhez. Általában több szokott lenni, mert gyakran a szomszédokét is látja.


WDS módban használom, de nem tapasztaltam a többek által leírt jelentős sebességcsökkenést. Eleve lassú az internet ahol üzembe helyeztem, 4 mbps a repeater előtt, és 3 mbps a repeater után. Ez valószínűleg azért van, mert a repeater sokkal nagyobb sebességre képes. Valószínűleg 50 mbps vagy gyorsabb internetnél már jelentős lenne a csökkenés.

Elvileg ugyanazon az antennán veszi, majd leadja a jelet, valóban felére kellene csökkennie a sebességnek. De talán van benne valamilyen intelligens megoldás lassú internet esetén. A sebességmérő programok sem valami pontosak, lehet, hogy mérési hiba miatt nem látom a sebességcsökkenést.

2019. aug. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én speciel semmihez sem kábelezném, van rajta wifi, így mobillal (ami mindig nálam van) bárhol, bármikor be tudok állítani egy range extendert vagy egy router -t is (kivéve azon kevés routerek esetén, ahol a wifi alapból ki van kapcsolva és gomb sincs rajta a bekapcsolásához), számítógép/laptop nélkül... De ez én vagyok...


Amit a 3 -as hozzászóló írt az teljesen jó egy átlag felhasználó számára. Talán csak annyival érdemes megtoldani a műveleteket, hogy a konfigurálás előtt reset -elni érdemes egy olyan extendert (vagy routert), amit már korábban konfigurált valaki. (Kivéve, ha te voltál és tudod mi hogyan volt beállítva és mit kell módosítani.)

Új eszközök esetén a reset teljesen felesleges. Router -ek esetén előny, ha először a helyére van kábelezve és csak utána helyezzük áram alá, majd jöhet a szükséges konfigurálás (WAN oldalon boot -kor ellenörzik a router -ek a szabad alhálózatokat és annak megfelelően előkonfigurálják magukat autómatikusan, hogy ne legyen IP ütközés).


3 -as hozzászóló:

Azért nem tapasztalsz jelentős sebesség esést, mert a range extenderek többségénél az elméleti max átviteli sebesség 150Mbps, ami felezés esetén is magasabb a nálad meglévő max sebességnél. Ehhez persze még hozzáadódik pár külső tényező. A távolság, árnyékolás és zavarás. Ezek mind csökkentik a sebességet. Viszont nálad annyira alacsony a sebesség, hogy ezen tényezők együttesen sem okoznak akkora sebesség vesztést, ami a te tényleges 4Mbps -ed lefeleznék.


Nálam egy router ment egy ideig WDS módban, de az akkori 50Mbps netemből a WDS után csak 15Mbps volt átlagban (néha optimális környezeti hatások esetén 23Mbps). Bővítés történt, 150Mbps -re. A WDS módban üzemelő router után semmi sem változott. Kábelezés lett belőle...

2019. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!